Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Lipofilling to działająca sposobność na jednoczesne zredukowanie i dodanie objętości rozmaitym częściom ciała.

W chirurgii estetycznej stworzono już nieomal wszystko. Można powiększać, minimalizować i modelować każdy fragment ciała, jedynie potrzeba mieć na to pieniądze i jakieś wyobrażenie o własnym wymarzonym ciele. Przykładem zupełnie nowatorskiego zabiegu w chirurgii estetycznej jest lipofilling wrocław.

Lipofilling więc nic innego, jak kształtowanie ciała, które przeprowadza się przez przeszczepianie tłuszczu z jednego punktu w inne. Jest to skuteczna metoda, która pozwala sprawnie wykształcić się swojej sylwetki tak, jak się marzy i właśnie dlatego zdobywa jeszcze więcej zwolenników na całym świecie.

Kobieca figura
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Jak to się dzieje? Przykładowo, odsysa się tkanka tłuszczowa z jednego punktu, typu pośladki i następnie przekazuje się go w wybrane miejsce. Może to być punkt, w którym przez jakiś uraz, brakuje tkanki podskórnej. Niewątpliwie istotną zaletą jest to, że pacjent eliminuje tkankę tłuszczową z miejsca, gdzie jest zbyt wiele, a dodaje tam, gdzie sądzi, że jest jej za mało. Początkowo zabieg ten wykorzystywano przede wszystkim u chorych onkologicznych, jednak coraz częściej pojawiają się klienci, którym zależy na wizualnych zmianach (przeczytaj więcej). Chirurdzy plastycy zwiększają w ten sposób piersi, uda, pośladki.

Ten zabieg robiony jest zazwyczaj w znieczuleniu miejscowym. Od pacjenta uzyskiwana jest tkanka tłuszczowa i łączona z komórkami macierzystymi. Po zmieszaniu dochodzi do wszczepienia produktu w wyznaczone miejsce na ciele pacjenta. Tłuszcz pobierany jest kaniulą, zwykle podejmowana jest ta tkanka z pośladka albo z ud. Wstrzykiwana jest ona w wybrane miejsce również za pomocą kaniuli. Chirurdzy plastyczni są zgodni co do tego, że zabieg lipofillingu jest kompletnie bezpieczny.

A kiedy chirurg plastyczny nie ma skąd pobrać tłuszczu - musi zastosować sztuczne implanty, zazwyczaj silikonowe, albo specjalny żel. Cały proces wydarza się około stu dwudziestu minut. Po operacji konieczne jest ubieranie uciskowej odzieży przez około czternaście dni, nie należy także forsować się fizycznie oraz przebywać w dużych temperaturach, dotyczy to również kąpielom (liposukcja brzucha wrocław).