Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób można zadbać o swój wzrok, znaczenie systematycznych wizyt kontrolnych u okulisty.

Wzrok to chyba najważniejszy organ człowieka, właśnie za jego pomocą ludzie odbierają bardzo dużą liczbę informacji o świecie, który nas otacza. I każdy powinien zadbać o to aby mógł on służyć do później starości.


okulista podczas badania
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niestety wraz z upływem czasu u niejednej osoby widzenie ulega pogorszeniu, po pierwsze będzie to wynikać z naturalnych mechanizmów organizmu. Jeżeli dorzuci się do tego liczne zaniedbania, to okazuje się, że w pewnym momencie trzeba założyć na nos okulary - http://www.rajsoczewek.pl/ray-ban-new-wayfarer -, a w skrajnych przypadkach dojść nawet może do jego całkowitej utraty. Wiele osób, zwłaszcza tych młodych, zupełnie nie przejmuje się czymś takim, jak troska o oczy. (Wejdź na stronę: dowiesz się więcej.) Czasami będzie jest tak, że jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy, wszystko jest w porządku, to też nic się nie robi jeżeli chodzi o profilaktykę. Dopiero kiedy coś będzie bolało, to wówczas ludzie zauważają, że jednak są chorzy i zaczynają szukać pomocy u lekarzy. Podobnie jest z oczami, dopóki ktoś nie miał z rym problemów, to nie tylko o wzrok nie będzie dbał, ale też niekiedy będzie je narażał na przemęczenie, dopiero kiedy zaczną boleć, piecz albo zacznie się gorzej widzieć, to wówczas trzeba się udać do okulisty.

A profilaktyka jest bardzo ważna do tego, żeby wzrok mógł wydajnie pracować do późnej starości. Niezbędne są regularne badania - podczas nich okulista Toruń skontroluje stan gałki ocznej, czy widzenie jest ostre i w razie potrzeby przepisze okulary do noszenia. Istotna jest również systematyczna pielęgnacja oczu, szczególnie jeśli się dużo pracuje przy komputerze. Zawsze przy takiej pracy musi być w biurze czy domu jasno, to samo będzie to dotyczyć również oglądania telewizji, bo przy większych kontrastach oczy dużo szybciej się męczą. Więcej informacji uzyskasz: (kontakt)


kobieta po badaniu u okulisty
Author: Les Black
Source: http://www.flickr.com
Należy także zadbać o odpowiednią odległość od ekranu monitora, zaleca się aby nie było to mniej niż kilkadziesiąt centymetrów. Podczas pracy można wykonywać specjalne ćwiczenia, polegające na ruchach gałek ocznych i spoglądaniu na dalekie przedmioty. Pozwalają one odpocząć mięśniom oczu, zmuszanym do ciągłego patrzenia w jedno miejsce na ekranie. Bardzo polecane są także różnego rodzaju do nawilżania, regularnie stosowane przeciwdziałają podrażnieniom i wysuszeniom gałki ocznej.