Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Rehabilitacja i sprzęt medyczny

Rehabilitacja to proces, podczas którego pacjent powraca do zdrowia i kondycji fizycznej. Bywa stosowana po wystąpieniu różnych urazów, między innymi złamań kości. W takich przypadkach zazwyczaj stosuje się usztywnienie danej kończyny po uprzednim zestawieniu kości. Usztywnienie takie, na przykład za pomocą gipsu, stosuje się do momentu zupełnego zrośnięcia kości. Najczęściej jest to czas blisko sześciu tygodni.


Krew prawdę Ci powie?
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Rehabilitacja bywa konieczna również jako pomoc dla ofiar wypadków, na przykład drogowych. Wskutek wypadków często ulega się różnego rodzaju urazom kręgosłupa, szczególnie odcinka szyjnego. Rehabilitacja (Rehaexpert) jest więc niezwykle przydatna dla odzyskania pełnej sprawności. Ogromnie istotny jest tutaj akcesoria rehabilitacyjne, który jest wykorzystywany. Powodzenie przeprowadzanej rehabilitacji w dużej mierze zależy od rodzaju i jakości tych narzędzi oraz leków na których temat można przeczytać, np. na pod tym adresem.

Rehabilitacja w przypadku chorób

Rozmaite procesy tego typu stosuje się także w przypadku chorób, których skutkiem jest pojawienie się urazu. Za przykład może posłużyć porażenie mięśni spowodowane boreliozą. Wywołuje ono całkowitą niemożność poruszania mięśniami, na przykład w części twarzy. W takich przypadkach wdraża się kilka typów czynności. Podstawę stanowią regularne i intensywne masaże twarzy, służące rozgrzaniu i pobudzeniu mięśni. Oprócz tego stosuje się profesjonalne lampy do naświetlania chorego obszaru.

Noworoczne postanowienie - jem zdrowo!
Author: Good One PR
Source: Good One PR
Niekiedy także pomocne bywają przyrządy rehabilitacyjne podrażniające nieruchome mięśnie prądem elektrycznym o niskim napięciu, co także służy pobudzaniu mięśni. U pacjenta może to wywoływać niemiłe uczucie lekkiego bólu, lecz rezultaty są bardzo pozytywne. Rehabilitacja (zobacz więcej pod tym łączem rehafit.org) kojarzona jest także z dolegliwościami ortopedycznymi. Za przykład może służyć niepełne wykształcenie stawu biodrowego u noworodków. W tego typu przypadkach często stosowane są charakterystyczne profesjonalne poduszki ortopedyczne.

Dostępność

Przyrządy tego rodzaju można dostać w wielu rozmaitych punktach. Podstawowym jest sklep ze sprzętem medycznym, gdzie do kupienia są też produkty dla lekarzy. Sklepy tego typu funkcjonują też za pośrednictwem Internetu. Zalecenia elementów zależne są od ich rodzaju oraz firmy i często wiążą się z jakością akcesoriów.