Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czemu łysienie jest tag ogromnym problemem dla wielu ludzi, jakie są jego najważniejsze przyczyny.

Pomijając drobne wyjątki każdemu chyba z nas będzie się marzyć na głowie elegancka fryzura, bez niepożądanych łysin lub zakoli. Jednak nie każdemu to będzie dane, gdyż tracenie włosów jest często spotykanym problemem, który dotyka sporą część naszego społeczeństwa.
Jego powody są różne, ale i tak wszystkie będą się sprowadzać do jednej sprawy, czyli do tego, że w końcu na głowie pozostanie sama skóra. W wielu przypadkach spowodowane jest chorobą, w takim przypadku niezbędne mogą być badania na wypadanie włosów w celu zdiagnozowania powodów i zaproponowania odpowiedniego leczenia.

Na pewno przyda Ci się dobra witryna, jeśli pragniesz przeczytać dużo szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem, abyś wszedł w ten link.

Lecz tego typu kłopoty pochodzić również mogą od złego odżywiania, stresu czy nawet intensywnych fryzjerskich zabiegów. Do utraty włosów, i to często zupełnej, przyczynić się też mogą chemioterapia i radioterapia, a niekiedy i zaburzenia w gospodarce hormonami.


szpital
Author: Serge Tanet
Source: http://www.flickr.com


Najczęstszą przyczyną kłopotów z łysiną jest androgenowe wypadanie włosów. Mimo długoletnich badań obecna medycyna w dalszym ciągu stuprocentowo nie wie, jakiego rodzaju czynniki wpływają na to wszystko. Przede wszystkim podejrzewa się tutaj czynniki genetyczne, u sporej ilości osób z takimi problemami istnieją bowiem mutacje genów odpowiedzialnych za wytwarzanie hormonu zwanego androgenem. Jeśli chodzi o panów dużą rolę może też odgrywać znacznie większa wrażliwość włosowych mieszków, jakie przez to osłabiają całość włosa i skracają jego czas życia - .
Z pewnością bardzo duży związek na łysienie ma także styl życia, nadmierna ilość stresu i ciągłe przemęczenie to prosta droga na to, żeby zacząć tracić posiadane włosy.