Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Podologia – czym się zajmuje?

Podologia to stosunkowo młoda dziedzina leczenia koncentrująca się na ocenie, kuracji i pielęgnacji stóp. Podolodzy zajmą się zarówno stopami zdrowymi, jak też "chorymi" oraz zagrożonymi postępem jakiejkolwiek patologii dla przykładu zespołu stopy cukrzycowej, innymi słowy powikłania cukrzycy.


obiad
Author: Trubble
Source: http://www.flickr.com


szyja
Author: Barn Images
Source: http://www.flickr.com


Podologia nie jest specjalizacją lekarską. O jej odrębność walczyli pedicurzyści, jacy byli zaniepokojeni okolicznościami w jakich realizowane są zabiegi na stopach w gabinetach kosmetycznych. Zaniepokojeni następstwami takiego postępowania między innymi wrastające paznokcie, zakażenia jak też amputacje, zadecydowali świadczyć swe usługi na w wyższym stopniu kompetentnym poziomie. Podologiczne zabiegi przeznaczone są dla ludzi mających bariery ruchowe, którym trudno będzie osobiście zatroszczyć się o higienę stóp (jednostki z ułomnością ruchową, sparaliżowane, ludzie otyli, ze zwyrodnieniami kręgosłupa). Rekomendowane są również chorującym na reumatoidalne zapalenie stawów i nadpotliwością stóp. Podolog podolog Tarnowskie Góry (dobrze zajrzeć) zajmuje się także pacjentami z wrodzonymi wadami (dla przykładu haluksy), defektami skóry stóp (modzele, brodawki) a także grzybiczym zakażeniem paznokietków, stwardniałym i zgrubiałym naskórkiem na piętach, bądź finalnie wrastającymi paznokciami.

Jeśli sądzisz, że nasz artykuł jest warty zainteresowania, to kliknij także ten link - tak samo wartościowe informacje odnajdziesz w najświeższej ofercie.

Na dodatek konsultacje podologiczne zalecane są sportowcom na przykład biegaczom.


Balonoplastyka zatok
Author: Dreamstime
Source: Dreamstime
Do orientacyjnych zabiegów podologicznych kategoryzuje się dla przykładu specjalny pedicure dla osób chorych na cukrzycę, masaże stóp, podcięcie wrastającego paznokcia, usunięcie odcisków, etc.


Podolog Zabrze nie jest jeszcze niezwykle popularny, jednak jest to ogromnie potrzebna dziedzina medycyny. Gdyż z uwagi na ilość amputacji z przyczyny zespołu stopy cukrzycowej jest ogromna potrzeba edukacji z obszaru zdrowia i pielęgnacji stóp zwłaszcza w populacji cukrzyków.