Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o włosy? Sprawdź niezawodne metody na gęste włosy

Mówi się, iż wygląd kosztuje, iż aby wspaniale wyglądać należy przeznaczyć na ten cel ogromną ilość pieniędzy. Poniekąd można przyznać słuszność, gdyż duża ilość środków (słusznie lub nie) na odnowę wyglądu kosztuje sporo pieniędzy. Często jednocześnie wiele osób jest w stanie zapłacić duże pieniądze za taki preparat, bo nic tak nie działa na naszą wyobraźnię, jak nieunikniona perspektywa starzenia się. Wierzymy, że uda nam się odsunąć wyrok, jakim jest nieuchronna starość. Na szczęście sporo zabiegów poprawiających urodę i wygląd bez problemu możemy wykonać w domu.
keratynowe kręcenie włosów
Author: anton petukhov
Source: http://www.flickr.com
Jednym z takich zabiegów jest zagęszczanie włosów. Wcale nie ma potrzeby umawiać się na wizytę u fryzjera, nie obawiajmy się jednakże sporych kwot, które będziemy zmuszeni ponieść. Na szczęście są domowe (monitory aktywności) metody na zagęszczanie włosów, przynoszą one wspaniałe rezultaty, a przecież nie wymagają wielkich nakładów finansowych - .

Zacząć powinniśmy normalnie i bez zbędnego eksperymentowania. Po prostu dobierzmy właściwy szampon i odpowiednie mycie włosów. Sam proces mycia powinien być przeprowadzony dokładnie: powinniśmy masować skórę głowy okrężnymi ruchami. Pozwala to pobudzić skórę głowy, a także spowoduje to, że zostanie ona oczyszczona z zanieczyszczeń. Co istotne, włosy lepiej wymyć dwa razy, da to pewność, że będą idealnie oczyszczone.

Bardzo dobrym i sprawdzonym domowym sposobem na gęste włosy, jest ocet jabłkowy, który możemy wykorzystać do płukania skóry głowy przed myciem. Przed użyciem musimy rozcieńczyć ocet wodą destylowaną (proporcja 1x1, czyli jednak szklanka octu i jedna szklanka wody). Po wymieszaniu oblewamy po prosto skórę głowy i włosy tak przygotowanym octem, potem masujemy głowę od trzech do pięciu minut.

Czy czytany artykuł jest dla Ciebie ciekawy? Jeżeli tak, to kliknij również na pomocne opracowania (http://englander.com.pl/cennik/), które mają intrygujące dane - one pochłoną Cię kompletnie.

Na końcu spłukujemy głowę i dokładnie myjemy włosy - (przeczytaj informacje).

Suche włosy to też kłopot. Jeśli mamy ten problem najlepiej nałożyć maseczkę z roztrzepanego jajka albo majonezu. Ponadto, można dodać do szamponu jedno opakowanie żelatyny, pobudzi to włosy wzrostu.


keratynowe prostowanie włosów
Author: Kaja Kozłowska
Source: http://www.flickr.com
Po umyciu i dokładnym opłukaniu włosów najlepiej używać odżywki. Odpowiednio nawilżone końcówki nie będą podatne na rozdwajanie i niszczenie. Można także poza odżywką używać maski na włosy, choć raz na tydzień.
Na samym końcu, po umyciu, czas na czesanie. Najlepiej, jeśli zaczniemy od grzebienia z rzadko rozstawionymi zębami, gdyż podczas czesania można stracić bardzo dużo włosów.