Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Nasza apteczka – co musisz w niej trzymać? Przydatna podpowiedź

Przy małych bólach bardzo często sami jesteśmy w stanie sobie pomóc, ale gdy coś doskwiera nam przez dłuższy czas, powinniśmy pójść do lekarza. Co powinniśmy mieć w domowej apteczce i zażyć zanim umówimy się do lekarza?


kreontravix
Author: The All-Nite Images
Source: http://www.flickr.com


praca
Author: Moll
Source: Moll


W momencie bólu głowy czy podwyższonej temperatury, zwykle warto posiadać w apteczce coś zawierającego paracetamol w składzie. Substancja czynna szybko się wchłania, więc preparat ekspresowo działa, a do tego efekt utrzymuje się przez kilka godzin. Ale trzeba wiedzieć, iż kobiety ciężarne nie mogą go zażywać. (kliknij to) Lekarstwa zawierające paracetamol zadziałają także na bóle zęba, ale raczej mają niewielkie działanie przeciwzapalne. Warto więc kupić coś przeciwzapalnego. Gdy odczuwamy bóle mięśniowe nie zażywajmy żadnych lekarstw bez konsultacji z lekarzem, ponieważ przyczyn tego bólu może być sporo.

Jeżeli dokładnie chcesz zgłębić dane na przedstawiany wątek, to koniecznie wejdź na proponowany odnośnik (http://www.nowafarmacja.com.pl/franczyza/). W tamtym miejscu są przykuwające wzrok wiadomości, które zapamiętasz na długi czas.

Chwilową pomoc przyniesie stosowanie kremów na bóle mięśniowe – dobrze jest mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym typie. Na wypadek kłopotów ze strony przewodu pokarmowego warto pomyśleć o kilku różnych lekach do apteczki. Coś na poprawę trawienia, na przykład Kreontravix, coś na zgagę oraz coś przeciw biegunce Poznaj ofertę na kreontravix. Do tego obowiązkowo probiotyk oraz elektrolity. Dobrze posiadać w domu również lek (zobacz artrozin) przeciwkaszlowy oraz coś na katar – krople lub spray do nosa. Paczka plastrów w różnych rozmiarach i jakiś opatrunek też warto mieć. W sezonie wiosenno-letnim szczególnie potrzebny może być preparat na użądlenia oraz preparat odstraszający owady i kleszcze.
Znakomitą większość leków z podręcznej apteczki, jak Kreontravix lub tabletki na ból głowy kupimy bez recepty . Jednak starajmy się nie trzymać wielu leków na te same schorzenia i pilnujmy daty przydatności do spożycia.