Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Fachowe podejście do kłopotów z układem ruchowym

Gdy jesteśmy małymi dziećmi najwięcej rzeczy robimy intuicyjnie. Nasze ciało pokazuje nam jak odpowiednio postawić nogi, żeby się nie przewracać, jak utrzymywać plecy. Jednak później dowiadujemy się, że mamy jakieś odchylenia od normy, czasem płaskostopie, zdarza się, że któryś z odcinków kręgosłupa jest za mocno wygięty.
Wtedy powinniśmy iść do ortopedy. Lekarz ortopeda w Krakowie podpowie nam, co musimy zrobić, by dana choroba się nie pogłębiała. Zdarza się, że już w szkole przy badaniach okresowych widoczne są niektóre wady postawy i w takiej sytuacji dziecko jest zobowiązane do uczestniczenia w lekcjach dotyczących gimnastyki korekcyjnej. Ale czasem sprawa jest nagła. W czasie jakiś zawodów, jak też po prostu podczas wykonywania zwyczajnych rzeczy ktoś doznaje jakiegoś urazu i konieczna jest rehabilitacja, a co za tym idzie często pomoc ortopedy.W jaki sposób dowiedzieć się, co jest nie tak z naszym kolanem

Wszystkich, chociaż raz pobolewało kolano. Zdarza się, że za bardzo je przeciążyliśmy, często zbyt gwałtownie wstaliśmy z krzesła, lub po prostu się potknęliśmy. Jeżeli ból był chwilowy i nie wzmagała się w czasie chodzenia, to wszystko w porządku. Inaczej jest, gdy ból doskwierał nam długi czas. W takim wypadku powinniśmy udać się do lekarza i poprosić o skierowanie na USG kolana .http://rehabilitacje.org/pracownia-usgej oceny stanu stawu kolanowego.
zdjęcie rentgenowskie kolana
Author: Eric Schmuttenmaer
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu badaniu będzie można określić skąd bierze się ograniczenie funkcjonowania kolana. Wszyscy wiemy, że sporo osób używa żele na ból kolana, albo opaski uciskowe. Ale nie zawsze to pomoże, na dłuższą metę niezbędna może okazać się operacja albo jakiś zabieg, który pozwoli nam normalnie funkcjonować. Nie możemy umniejszać problemów ze stawem kolanowym, bo może to doprowadzić do całkowitego uszczerbku na zdrowiu. Powinniśmy również słuchać lekarza, jeżeli nie każe nam chodzić przez tydzień, to z powodu tego, że noga przestała boleć nie można po dwóch dniach brać się za trening. Staw kolanowy bardzo łatwo uszkodzić. Z tego powodu tak ważna jest odpowiednia profilaktyka, np. jeśli bieganie to we właściwych butach, by nie przeciążać kolan. Dodatkowo powinniśmy pamiętać, że warto też dbać o sposób odżywiania, bo to również ma wpływ na właściwe funkcjonowanie stawów.