Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Dlaczego należy nie zapominać o kontrolnych wizytach u stomatologa

Obecnie prawie każdy ma świadomość, że trzeba dbać o własne zęby i systematycznie chodzić do stomatologa. Prawidłowa higiena jamy ustnej zazwyczaj nie wystarcza, gdyż w codziennym życiu nie dbamy o zdrową dietę i jemy za dużo węglowodanów, które niszczą zęby. Podczas gdy dobry stan uzębienia ma również znaczący wpływ na nasz stan zdrowia.
fotel dentystyczny
Author: East Midtown
Source: http://www.flickr.com
Trzeba pamiętać, że wiele dolegliwości może mieć swoje źródło właśnie w problemach z uzębieniem. Działania związane z dbaniem o higienę jamy ustnej, muszą stanowić część codziennej rutyny. Są to szczególnie precyzyjne mycie zębów rano i wieczorem oraz stosowanie nici dentystycznej. Wiele osób niekiedy zapomina o wymianie zużytej szczoteczki do zębów. Tymczasem w starej szczoteczce do zębów skupiają się chorobotwórcze bakterie, które mogą powodować parodontozę, a także próchnicę. Szczoteczkę należy się zmieniać przynajmniej raz na dwa miesiące. Oczywiście trzeba ją zmienić również po przebytej chorobie, przykładowo zapaleniu gardła czy katarze: .Nie zapominajmy również o regularnych wizytach u dentysty. Nawet gdy nie czujemy dokuczliwego bólu, to raz na sześć miesięcy powinniśmy zgłosić się na kontrolę, żeby zbadać, czy wszystko jest w porządku. Czasami małe ogniska zapalne nie dają żadnych objawów. Tymczasem próchnica może powodować na przykład krwawienie dziąseł. Wówczas trzeba jak najszybciej udać się do stomatologa. Możemy skorzystać z specjalistycznej oferty prywatnych gabinetów lub zarejestrować się w najbliższej przychodni.

W prywatnym gabinecie wizyta jest pełnopłatna, jednak terminy bardziej dostępne. Warto poszukać porządnego specjalisty w swoim miejscu zamieszkania. W tym celu można wpisać w przeglądarkę hasło stomatolog Katowice i od razu przeanalizować opinie w internecie na temat danej przychodni czy konkretnego dentysty. Jeśli mamy taką możliwość warto również podpytać znajomych. Pamiętajmy, że skuteczny dentysta musi cechować się nie tylko doskonałą znajomością swojejdentysta (kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy)ny, ale też empatią i dobrym podejściem do pacjenta. Wizyta w gabinecie stomatologicznym nie należy do przyjemnych, dlatego ważne jest, by w trakcie leczenia pacjent czuł się komfortowo. Wybierzmy więc lekarza godnego zaufania, który nie zniechęci nas do kontrolnych wizyt.