Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy implanty do dobry pomysł? O czym pamiętać? Co jest najbardziej istotne?

Temat implantów jest obecny już od pewnego czasu, zaś opinie są bardzo różnorakie. Wiele osób nie decyduje się na nie mówiąc, że powodują one stany zapalne jamy ustnej, a również to, że organizm dość szybko je odrzuca. A jak jest naprawdę?
wybór leków
Author: aussiegall
Source: http://www.flickr.com
Implant to sztuczny korzeń zęba w kształcie śruby, który zrobiony jest z tytanu. Jest to metal, który nie uczula i łączy się z kostną tkanką. Po nawierceniu kości lokalizuje się go w szczęce albo żuchwie, następnie zaś mocuje się tam łącznik jak i porcelanową koronę. Pełna konstrukcja jest solidna, podobnie jak naturalny ząb. Jesteśmy w stanie więc po całym zabiegu jeść swoje ulubione potrawy, bez ryzyka, że coś się wydarzy z naszym nowym zębem.


Zabieg wczepienia tytanowej części implantu nie jest zbyt długi, gdyż zajmuje tylko około trzydziestu minut. Jednakże do momentu zrekonstruowania zęba upływa sporo czasu. Jednak dopiero po 3-6 miesiącach, kiedy sztuczny korzeń będzie zrośnięty z kością, może osadzić się na nim łącznik, zaś po okresie kilkunastu dni pozyskuje się wycisk, ażeby przygotować koronę. Najlepiej tego typu zabieg przeprowadzić w najlepszym miejscu, a jeśli implanty (zobacz implanty dentystyczne kraków) Płock gwarantuje takie usługi - tutaj ->


Utrzymanie się implantu to aż w osiemdziesięciu procentach zależy od pacjenta. Powinniśmy bardzo starannie czyścić zęby i chodzić co pewien czas na kontrolę do dentysty. Przy niedostatecznej higienie jamy ustnej w okolicach implantów mogą gromadzić się bakterie, zaś to może powodować miejscowy stan zapalny dziąsła, a następnie zakażenie kości. Rezultatem będzie odrzucenie wszczepu. Musimy więc pamiętać o kontrolach u stomatologa, ażeby sprawdzać stan implantów oraz zębów. A jak dentyści (dentyści łomża) Płock zapewnia najlepszych specjalistów.