Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak poradzić sobie można z niepłodnością, przedstawienie zalet banków komórek jajowych oraz spermy.

Większość małżeństw nie ma żadnych problemów z dziećmi, w niejednym przypadku wręcz są one cokolwiek nieplanowane. Lecz jest sporo przypadków, że pomimo wielokrotnych prób i długotrwałego leczenia macierzyństwo nie przychodzi.


Bank spermy
Source: http://www.gyncentrum.pl/
Częstą przyczyną takiego stanu rzeczy są problemy wiążące się z zaburzeniami organizmu, w wyniku których nie produkuje on komórek jajowych albo plemników. Przy takim stanie rzeczy niemożliwe jest zajście w ciążę, jednak nowoczesna medycyna daje sobie radę z takimi przypadkami. Dzięki zapłodnieniu in vitro będzie szansa na urodzenie dziecka nawet wówczas, kiedy wszystkie standardowe sposoby leczenia zawiodły. A jeżeli przyczyną jest brak plemników lub komórek jajowych, to skorzystać można z banków, które je oferują od wybranych dawców.
W ostatnich czasach takich miejsc zaczyna działać coraz więcej, gdyż jest też bardzo duże zapotrzebowanie pośród par czekających na dziecko.

Jeśli ciekawi Cię prezentowany tekst, odszukaj witrynę (www.medimix.pl/cisnieniomierze), która przedstawia analogiczne wątki, także będą na pewno ciekawe.

Bank spermy jest doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, kiedy kłopoty z płodnością leżą po stronie pana. Poza tym może on stanowić zabezpieczenie w przypadku, gdyby z przyczyn medycznych albo pracy niepłodność może wystąpić. Coraz większym zainteresowaniem zaczynają się również cieszyć banki dla pań, także w naszym kraju pierwsze z nich już zaczęły intensywnie działać.


W tego typu banku dawca komórek jajowych pozostawia ich pewną ilość, do wykorzystania przez panie, które z różnych powodów nie posiadają własnych. Dzięki takim miejscom wiele par może zostać szczęśliwymi rodzicami, co w innej sytuacji możliwe by nie było.