Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zaburzenia trzustki oraz ich skutki

Trzustka to jeden z ważniejszych organów w całym organizmie. Jest ona odpowiedzialna za dwie bardzo ważne czynności – jedną z nich jest dostarczanie odpowiednich enzymów do jelita cienkiego, które z kolei pozwalają na trawienie pożywienia, takich jak białka czy tłuszcze .


Druga czynność to produkowanie enzymów regulujących poziom glukozy we krwi, przede wszystkim insuliny.


Problemy z trzustką to ambaras dotykający wielu ludzi. Ilość zmagających się z nieprawidłowo działającą trzustką z roku na rok rośnie. Wyróżnia się różnorakie choroby, a najczęściej z nich można spotkać między innymi ostre oraz przewlekłe zapalenie ów organu, kamica przewodów, torbiele o różnych właściwościach oraz – bardzo znane – nowotwory części zewnątrzwydzielniczej albo hormonalnej, bądź też tak zwane „wyspiaki”.

Jeżeli ciekawi Cię ciąg dalszy (https://fabrykaoptyka.pl/produkty/dla-mezczyzn/okulary-przeciwsloneczne-korekcyjne-meskie/) naszego opisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod poniższym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe rozterki.

Najczęstszym kłopotem jest obecnie wspomniane już ostre zapalenie trzustki, wywodzące się aż w 80 procentach z chorób układu żółciowego, a także alkoholizmu. Rzadziej jednak z powodu zbyt dużych ilości przyjmowanych lekarstw, świnki, jak również antykoncepcyjnych pigułek. Najczęściej zapalenie objawia się poprzez bardzo silne bóle w nadbrzuszu, promieniujące aż do pleców. Najczęściej chorują na nie mężczyźni.


myszka
Source: www.morguefile.com
Każda z chorób związanych z trzustką przebiega inaczej i daje odmienne Objawy.

Interesują Cię przeróżnego typu specjalistyczne artykuły? Więc kliknij tutaj psychoterapia wrocław i przeglądaj nasze nowe wpisy na ten temat. Liczymy na Twoją opinię.

Problemy z trzustką najczęściej także mogą mieć powiązanie z cukrzycą. Jest ona związana z nieprawidłowym regulowaniem glukozy we krwi - problemy trzustki.


Trzustka nie jest w stanie wyprodukować właściwej ilości insuliny, a w związku z tym należy przyjmować odpowiednie leki, bądź wstrzykiwać wspomnianą insulinę, a także kontrolować cukier. Zbyt duża ilość wydzielanych hormonów trzustki mogą natomiast oznaczać niedocukrzenie, spotykane jednak o wiele rzadziej, w porównaniu z cukrzycą.