Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak dbać o zęby? Szkodliwe przyzwyczajenia niszczące zęby

Jakie nawyki, częstokroć niekontrolowane, przyczyniają się do pogarszania stanu naszego uzębienia? Dużo z nich powiązanych jest z pracą w biurze, dla przykładu kilkugodzinne przeżuwanie gumy, stosowanie zębów zamiast nożyc jak też podjadanie przy pececie.


Problem w dużym stopniu dotyczy również żaków, uczniów oraz graczy komputerowych. Zobacz, w jaki sposób troszczyć się o zęby w miejscu pracy.


Oto lista przyzwyczajeń negatywnie wpływających na stan uzębienia. Staraj się je wykluczyć, by polepszyć stan naszych zębów.


Kawa
Author: Segafredo Zanetti
Source: Segafredo Zanetti
zaufanie
Author: Lambertz
Source: Lambertz
Wkładanie paluchów do buzi. Nie idzie tylko o całkiem powszechne gryzienie paznokci czy skórek, jakie szkodzi nie jedynie zębom, lecz także dłoniom. Niezwykle często ludzie siedzący przed kompem trzymają zwyczajnie palce w ustach. Czasem obskubują usta, dłubią w ząbkach czy… czyszczą w ten sposób paznokcie! Pracownicy przeglądający gazety lub liczący banknoty często posiłkują się oblizywaniem palców, by swobodniej poradzić sobie z rozdzielaniem kartek. Każda taka operacja niesie z sobą miliony drobnoustrojów, które zgarniamy z klawiatury komputera, telefonu, banknotów lub wspólnej kuchni lub (inne wątki tutaj) umywalni. Wilgotne i ciepłe środowisko w ustach jest idealnym inkubatorem dla wszelakich bakterii, jakie dostają się do naszego układu. Stąd już blisko nie tylko do kłopotów z dziąsłami oraz zębami, ale także poważniejszych skażeń organizmu - zobacz.
Podpieranie podbródka. Znużeni lub zamyśleni przed kompem, częstokroć posiłkujemy się ręką, jaka podtrzymuje nasz podbródek. Dzięki temu zagryzamy silniej zęby, które napierają na siebie z ogromną siłą. Jeżeli coś nas wyraźnie drażni, możemy też nieświadomie nimi zgrzytać. Stąd już jeden krok do kłopotów ze szkliwem. Pamiętaj również aby raz na pół roku odwiedzić gabinet stomatologiczny - Ortodonta .