Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak sprawnie dać sobie radę z kłopotami z układem trawiennym, takimi jak nadkwaśność albo uciążliwa zgaga.

Wielu ludzi nie przykłada dużej uwagi do swojej diety, odżywiając się nie zawsze tak jak powinni. Przez wiele lat życia w taki sposób mogą nie zauważać niczego niepokojącego, lecz w pewnej chwili nieodpowiednia dieta da znać o sobie. Objawy tego mogą być różne - u niektórych może się pojawić problemy z krążeniem i nadwagą, u innych dolegliwości wątroby, a u pewnej grupy chorych zgaga i nadkwaśność żołądka. Niektóre z tego typu dolegliwości są groźne dla stanu zdrowia i w interesie chorego powinno leżeć, aby zacząć je jak najszybciej leczyć. Inne są po prostu mało przyjemne i wygodne, więc i przy ich wystąpieniu można kilka nieodpowiednich nawyków zmienić.
dieta
Author: Genkaku
Source: http://www.sxc.hu
Do tych denerwujących należą problemy z żołądkiem, przeważnie nie będą one niosły za sobą jakiś poważniejszych skutków, ale nieleczone dłuższy okres czasu mogą spowodować coś bardziej poważnego. Głównym powodem problemów ze zgagą jest za duża ilość wydzielanego soku żołądkowego, a wynika to z niewłaściwej diety, bogatej w tłuszcze i alkohol. Jeśli więc kogoś będą zadręczać powracające ataki zgagi, to przede wszystkim powinien przyjrzeć się temu, co je i zmienić nawyki, jeżeli się okaże, że dieta (sprawdź koniecznie artykuł o tematyce - dieta sokowa efekty) prawidłowa nie była.
Żeby ograniczyć czy wręcz pozbyć się problemów ze zgagą konieczne będzie respektowanie paru prostych reguł. Podstawą będzie oczywiście dobre odżywianie. I nie będzie tu jedynie chodzić o spożywane potrawy, choć to oczywiście też ma ogromne znaczenie. Istotne jest również
dieta
Author: nevena kukoljac
Source: http://www.flickr.com
właściwe łączenie danych składników, gdyż niektóre ich połączenia mogą się przyczynić do powiększenia dolegliwości.

Ważny jest także sam sposób jedzenia - nieodpowiednie gryzienie, stres i za duża szybkość także mogą się przyczynić do nadmiernej produkcji kwasów w żołądku. Jeśli objawy bardzo już będą przeszkadzać, albo komuś zależeć będzie na szybkiej poprawie, to może użyć dostępne w każdej aptece leki na nadkwaśność żołądka. Można o nich przeczytać na - więcej informacji. Hamują one wydzielanie soków trawiennych, dzięki czemu da się w krótkim czasie osiągnąć dużą poprawę ogólnego stanu.