Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakimi metodami walczyć z zimową depresją?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, w jak dużym stopniu warunki pogodowe mają wpływ na ogólną kondycję psychiczną człowieka. Rzecz jasna zauważa się, że wielu osób jest w lepszym nastroju podczas słonecznej pogody.


Często jednak nie docenia się tego, jak ogromny wpływ może to mieć na zdrowie.

dobra witryna
Author: reynermedia
Source: http://www.flickr.com
Zdecydowana większość ludzi ma lepsze samopoczucie w czasie miesięcy kiedy świeci słońce, a więc na wiosnę i latem. Bierze się to również z tego, że wtedy dni są dużo dłuższe i można je praktycznie spożytkować. Natomiast gdy światła słonecznego jest za mało, a więc na przykład w zimie, siły witalne ludzi spadają. Rzecz jasna nie można dać się zimowej depresji, niektórzy radzą z tym sobie bardzo dobrze na przykład uprawiając z upodobaniem zimowe dyscypliny sportowe.

Generalnie jest dużo sposobów na to, by nie poddawać się złemu nastrojowi (polecana strona W pewnym sensie osoby bogatsze mają pod tym względem łatwiej, mogą bowiem w momencie złego samopoczucia wyjechać w inne miejsce na świecie, w którym w danej chwili świeci słońce. Jest jednak także sporo łatwiejszych sposobów.

Aktywność na świeżym powietrzu

Nie bez przyczyny spora liczba znawców twierdzi, że ruch to zdrowie. Zwłaszcza w okresie zimowym ciało domaga się ruchu, ponieważ otrzymuje go o wiele mniej niż latem. W tej kwestii w dobrej sytuacji znajdują się właściciele psów. Codzienny obowiązek wyprowadzania ich na spacery bywa dla części ludzi irytujący podczas złej aury, jednak za każdym razem pozytywnie wpływa na organizm.

Kliknij tu oraz zdobądź więcej info na rozpatrywany tu temat. Te materiały również wzbudzą Twoje zainteresowanie, więc nie zastanawiaj się długo, tylko przestudiuj to zagadnienie.

Korzystnym rozwiązaniem na zimę bywa także chodzenie na zajęcia ruchowe, przykładowo taneczne.


Gdy brakuje światła i ciepła

Depresja zimowa
Author: Hopl.pl
Source: Hopl.pl
Wymieniony już niedobór światła pochodzącego ze słońca zimą bywa bardzo dotkliwie odczuwalny. Wiele osób nawet nie wiedząc o tym cierpi na specyficzną depresję zimową tym właśnie niedoborem spowodowaną. Jest jednak na to rozwiązanie. Można się o tym przekonać wpisując w wyszukiwarkę frazę „lampa depresja”. Dawno temu opracowano bowiem specjalne lampy, które emitują światło o natężeniu zbliżonym do światła pochodzącego ze słońca. Dzięki systematycznym naświetlaniom można do jakiegoś stopnia zwalczyć przykre skutki zimowej depresji.