Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakie funkcje w naszym ciele spełnia witamina B12 i witamina C? W jaki sposób niedobory mogą wpłynąć na nasz organizm?

W naszym organizmie dzieje się szereg procesów, jakie mają ogromny wpływ na nasze funkcjonowanie. Nasze ciało do takiej nieprzerwanej, właściwej pracy potrzebuje wielu różnych składników i witamin. Dlatego też istotne jest, by zwalczać zbyt małe ilości witamin chociażby przez lepszą suplementację.


Jakie zadanie w naszym ciele ma witamina B12? A jak to wygląda z witaminą C? Które suplementy (polinesian noni) diety dobrze jest stosować?


Witamina B12 zwana inaczej witaminą czerwoną, wpływa doskonale na stan naszego zdrowia psychicznego. Z jej pomocą również nasz układ krwionośny funkcjonuje jak należy. Czemu tak jest? Gdy chodzi o stan układu nerwowego, to witamina B12 bierze udział w procesach mających miejsce w osłonkach mielin nerwów. Większy brak wspomnianej witaminy jest związany z drętwieniem kończyn. Oprócz tego witamina ta wspomaga koncentrację oraz zapamiętywanie. Za jej sprawą również mniej odczuwamy zmęczenie. Niedobór witaminy B12 ma wpływ też na nasz nastrój, ponieważ bierze ona udział w syntezowaniu się serotoniny.


Jeśli chodzi o wpływ witaminy B12 na układ krwionośny, to bierze ona udział w tworzeniu się czerwonych krwinek. Do tego, wraz z witaminą B6 oraz kwasem foliowym zapobiega powstawaniu blaszek pochodzenia miażdżycowego, a przez to chroni przed miażdżycą, zawałem serca, zakrzepicą jak również udarem solgar witamina B12. Suplementy, takie jak Solgar witamina B12, na pewno pomogą nam właściwy poziom takiej witaminy utrzymać.
Witamina C natomiast pełni również istotne funkcje w organizmie. Zwana jest również kwasem askorbinowym oraz sporo osób z pewnością myśli, że chroni ona jedynie przed przeziębieniem, jednak tak do końca nie jest. Rzeczywiście, branie sporych dawek witaminy C systematycznie, jest w stanie nas uchronić przed przeziębieniami. Natomiast branie witaminy C już podczas pojawienia się objawów, nie zmniejszy ich radykalnie. Dlatego, gdy chodzi o chorobę, to o wiele lepiej zadziała ona w sposób profilaktyczny sprawdź na stronie. Solgar witamina C brana regularnie powinna dać zamierzony skutek. Na jakie rzeczy również wpływa kwas askorbinowy?


szkolenie
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com


Witamina C polepsza przyswajanie żelaza, dlatego jej zbyt mała ilość w ciele może być przyczyną niedokrwistości. Oprócz tego pojawić może się zmęczenie, reakcje bólowe stawów oraz mięśni, pojawianie się siniaków, problemy z dziąsłami czy choćby brak łaknienia. Jednak to nie wszystko, gdyż witamina C hamuje zmiany pochodzenia miażdżycowego, ale też może bardzo zniwelować możliwość wystąpienia udaru mózgu. Ma wpływ na właściwe funkcjonowanie układu krwionośnego.


Do tego obniża ona ciśnienie krwi, co jest ważną informacją dla tych, którzy cierpią na nadciśnienie. Szczególnie osoby pracujące fizycznie, Panie w ciąży, starsi ludzie, czy też osoby doznające stresu są bardziej narażone na byt małe ilości witaminy C w organizmie. Z tego względu warto pomyśleć o suplementach.