Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Gogle i wady wzroku nie powinny już wzbudzać w tobie trwogi

Sterczysz po drugiej stronie ulicy i za około trzy minuty będziesz u celu. Niestety, w tym samym momencie dostrzegasz, iż nadjeżdża tramwaj, ale nie wiesz czy to ten prawidłowy. Czujesz się zawiedziony, bo twój wzrok nie pozwala Ci rozwiązać napotkanej okoliczności – biec, czy nie biec. Czas to przyznać – nie obejdziesz się bez okularów.
badanie u okulisty
Author: Army Medicine
Source: http://www.flickr.com
Chyba najmniejszym marzeniem kobiety jest noszenie okularów na nosie. Są oczywiście unikatowe zjawiska, które to nabywają sobie imitacje dla dobrego hipsterskiego wyglądu, a gdy się znudzą można cisnąć je w kąt. Tym pierwszym pozostaje zrealizować porządną inwestycję, która, miejmy nadzieję, długo nam się przyda. Problem rodzi się, gdy chcemy używać udogodnień tego świata wymagających sprawnych oczu bez wspomagaczy. Słynnym rozwiązaniem są soczewki kontaktowe. Tymczasem, w teorii nie zaleca się ich nosić dłużej niż osiem godzin, co da się zauważyć, gdy postanowimy mieć je dłużej. Czerwone oczy, wysuszone i przemęczone. Późnym popołudniem i tak jesteśmy zmuszeni założyć okulary. Dla tych, co są już zmęczeni tymi dwoma sposobami polepszenia widoczności jest jeszcze jedno rozwiązanie – laserowa korekcja wzroku . Stracę wzrok, czy nie stracę?

Oto jest pytanie, które zadaje sobie rzesza ludzi. Metoda ta wykorzystywana jest od nastu lat i wciąż dodawane są kolejne usprawnienia. Umożliwia na stałe odrzucić noszenie okularów albo soczewek kontaktowych.Odpowiedzialny za naprawę jest laser excimerowy, który profiluje kształt rogówki oka w taki sposób, aby smugi świetlne dostające się do oka były skupione na siatkówce i następstwie tego kreowały czytelny widok. Same zalety oraz niskie zagrożenie niepowodzenia, gdyż w stopniu ok. 1%. Laserowa korekcja wzroku (zobaczysz tutaj), tzn. LASIK, wykonywana jest ze znieczuleniem. Wyłączną uciążliwością może być dolegliwość związana z przyrostem naporu w oku w trakcie stosowania mikrokeratomu.

Uważasz, że ten artykuł jest warty zainteresowania? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Cię też ta rekomendowana oferta (http://welldent.wroclaw.pl/uslugi/ortodonta-wroclaw/), gdyż odnosi się do podobnej problematyki.

Samo działanie lasera to kilka sekund, podczas gdy wdrożenie do zabiegu trwa ok. 30 minut. Z długoletniego doświadczenia rozmaitych jednostek wynika, że jest sposobność częściowej regresji wady, jednakże nigdy do stopnia sprzed operacji. Ryzyko jest tym mniejsze, im mniejsza jest operowana wada. Wobec tego, warto spróbować.