Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Lato w szkółce jeździeckiej- niezapomniane wakacje oraz skuteczna rehabilitacja dla osób niepełnosprawnych

W dzieciństwie wielu z nas marzyło o tym, żeby się jazdy konnej. W obecnych czasach tworzone jest coraz więcej miejsc, gdzie odbywają się lekcje jeździectwa tudzież hipoterapia. Dzięki obcowaniu ze zwierzętami można wiele się nauczyć, a konie mogą pomagać chorym wyzdrowieć.


Stadnina koni
Author: Patrick Strandberg
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli nasza pociecha ma problemy z poruszaniem się albo postawa jest niepoprawna, specjalista może zalecić zajęcia w szkółce jeździeckiej. Obcowanie ze zwierzętami, pielęgnacja ich może być dla dziecka niezapomnianym przeżyciem. Nierzadko podczas wakacji organizowane są kolonie tudzież turnusy dla osób Z niepełnosprawnością ruchową, które obejmują właśnie jazdę konną. Obecnie prawie każda szkółka jeździecka oferuje hipoterapię dla osób mających kłopoty z poruszaniem się - polecana szkółka jeździecka. Także jeżeli mamy wady postawy, jazda konna może pomóc w zmniejszeniu ich. Jeżdżąc na koniu musimy utrzymywać odpowiednią postawę jak również wzmacniamy mięśnie kręgosłupa i miednicy. Jeżeli specjalista zaleci tego rodzaju zajęcia, nie powinniśmy się zastanawiać- przynoszą one same korzyści tudzież doskonałe efekty zdrowotne.

Pragniemy Cię zachęcić do równie ciekawych postów, które opracowaliśmy dla Ciebie z radością. Zatem kliknij stronę terapia depresji wrocław i przeglądaj to, na co będziesz miał chęć.

Szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy pogoda jest piękna, warto decydować się na tego rodzaju zajęcia.


Hipoterapia powinna odbywać się za zgodą lekarza a także w odpowiednio przystosowanym ośrodku, który ma w ofercie tego typu zajęcia na przykład w okresie wakacyjnym - Patataj - szkoła jazdy konnej. Osoby, które mają problemy z poruszaniem się, podczas poruszania się na zwierzęciu doskonale rozgrzewają mięśnie. Dzięki temu osoby niepełnosprawne po określonym czasie mogą nabyć odpowiednie nawyki mięśniowe, co znacznie ułatwi im późniejsze poruszanie się samemu. Zajęcia z końmi pobudzają też zmysły- chory może głaskać zwierzę jak również zaprzyjaźnić się z nim. Terapia sprawi radość- zwierzęta te będą więc doskonałymi terapeutami. Można także wykonywać różnego rodzaju ćwiczenia w trakcie jazdy- wsiadanie bądź leżenie na grzbiecie może z powodzeniem zastąpić mnóstwo ćwiczeń rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Konie to niezwykle przyjazne zwierzęta, które mogą pomagać chorym w odzyskiwaniu zdrowia. Wakacje w szkółce jeździeckiej będą doskonałe zarówno dla dzieci zdrowych jak i dla osób niepełnosprawnych, warto więc skorzystać z ofert szkółek jeździeckich.