Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kiedy jest pomocna rehabilitacja oraz jakie mamy jej typy? O jakich rzeczach dobrze jest wiedzieć?

Rehabilitacja ruchowa to najważniejsza dziedzina rehabilitacji, natomiast korzystają z niej osoby po różnych urazach oraz zabiegach ortopedycznych. Korzystają z niej również ludzie z problemami neurologicznymi, jak również sportowcy, jacy troszczą się o zdrowie swoich mięśni oraz stawów. Jak wygląda taka rehabilitacja?
Możemy ją podzielić na dwa typy. Jeden to rehabilitacja ortopedyczna, drugi neurologiczna. Pierwsza z nich jest najbardziej znana, odnosi się do osób po długim unieruchomieniu. Drugi rodzaj, to znaczy rehabilitacja dobra rehabilitacja Wrocław neurologiczna, jest przeznaczona dla , którzy są po urazach ośrodkowego układu nerwowego, czyli mózgu i rdzenia kręgowego, po przeróżnych nagłych stanach, jakie dotyczą mózgu, a także w sytuacji długotrwałych chorób, przykładowo choroba Parkinsona czy stwardnienie rozsiane.
rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/
Najważniejszym elementem rehabilitacji ruchowej jest kinezyterapia. Dzięki temu możemy ćwiczyć dane grupy mięśniowe. Jeśli chcemy dostrzec efekty musimy systematycznie ćwiczyć, czyli chory musi również o tych ćwiczeniach pamiętać. Podstawowe zadanie osoby rehabilitującej to kontrola wykonywanych ruchów, a także wsparcie w czasie ćwiczeń. Rehabilitant powinien pokierować jak wykonywać ćwiczenia, a także może wybrać najbardziej odpowiednie ćwiczenia do danej grupy mięśni - oferta rehabilitacji . Chociaż ćwiczenia nie należą do trudnych, to jednak sprawiają problem unieruchomionym chorym, mogą być także dosyć nieprzyjemne. Zaletą jest natomiast duża skuteczność takiej metody rehabilitacji. Do rehabilitacji ruchowej zaliczamy również balneoterapię. Jest to temat, który obejmuje zabiegi fizjoterapeutyczne związane z zastosowaniem wody ze źródeł naturalnych.

W zakres takiej metody wchodzą więc różne natryski, kąpiele jak i masaże podwodne. Zalecane jest również wypijanie wód mineralnych jak i inhalacje. Balneoterapia może uleczyć przewlekłe stany zapalne. To którą metodę wybierzemy jest zależne od wielu rzeczy, jak również od tego czy sami możemy jeździć na tego typu rehabilitację - . Sporo osób odbywa tego typu zabiegi w domu, są one dosyć popularne. Po dokładnym przeanalizowaniu okazuje się, że mamy trochę możliwości. Trzeba tylko poradzić się odnośnie typu rehabilitacji, który będzie odpowiedni właśnie dla naszego schorzenia, w naszej sytuacji.