Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Niestety bardzo często nasze dbanie o uzębienie jest uwieńczone wyłącznie na ich szczotkowaniu

Stomatolodzy natomiast wypowiadają się, że jest to stanowczo za mało, abyśmy mogli maksymalnie długo cieszyć się naturalnym i zdrowym uzębieniem. Jakie rzeczy w takim razie trzeba zrobić, aby unikać stresujących wizyt na leczenie kanałowe? Przede wszystkim skupmy się na tym, iż każdy je mnóstwo składników, w jakich zawarty jest cukier. A to jest naturalne, iż największa przyczyna powstawania ubytków w naszych zębach.


zdrowe zęby
Author: Agencja Royal Brand PR
Source: Agencja Royal Brand PR
Nawet żucie gumy, czy też korzystanie ze specjalnych nici dentystycznych nie zawsze okazuje się pomocne. Cukier jest w tej chwili praktycznie wszędzie, jednocześnie w owocach, kuszących przekąskach tego typu jak batoniki czy czekolady, a nawet w sokach, które z dużą chęcią pijemy. Kolejnym problemem, z jakim również niezbyt dobrze potrafimy sobie poradzić to osady pozostawiające po spożywaniu niektórych posiłków. Można szybko skazać się na leczenie kanałowe Wrocław - całe szczęście jest Dental Corner.

Zjedzenie na przykład czegoś barwiącego, albo regularne wypijanie swojej obowiązkowej kawy przyczynia się do tego, iż na naszych zębach pojawia się kamień zmieniający ich odcień w nieprzyjemnie żółty. Tutaj robimy z reguły drugi błąd opierający się głównie na tym, że chcemy jak najszybciej się takich przebarwień pozbyć stosując rozmaite sposoby, psujące nawierzchnię uzębienia. Mycie zębów przy pomocy sody oczyszczonej, albo ekonomicznymi środkami wybielającymi, przyczyniają się do większej ilości zniszczeń, niż zdajemy sobie z tego sprawę. ( Dental Corner) Dlatego natychmiast zaprzestańmy korzystania z takich metod. I albo zdecydujmy się na wybielanie zębów u dentysty, lub najzwyczajniej w świecie pozbądźmy się psujących szkliwo produktów.


Stomatolog podczas pracy
Author: 95Berlin
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli już mówimy o konsultacji u stomatologa, to najlepszym rozwiązaniem będzie także systematyczna kontrola. Przynajmniej raz na sześć miesięcy powinniśmy zgłosić się do gabinetu stomatologicznego. W pewnych sytuacjach okazuje się, że pojawiamy się tam stanowczo za późno. I zostaje nam jedynie protetyka - profesjonalny protetyk łomża - pozwalająca na zatuszowanie naszych braków w uzębieniu. W takim razie powinniśmy uwzględnić nasze miasto, chociażby Wrocław, aby odszukać profesjonalny gabinet trudniący się takimi rzeczami.