Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Farmaceutyki bez recepty jakie warto mieć w domowej apteczce

W domowej apteczce, prócz medykamentów wydawanych na receptę, które używasz Ty lub ktoś z Twoich bliskich, powinny znaleźć się następujące farmaceutyki: znieczulające, na przeziębienie, udrażniające zatoki, na gorączkę, wykrztuśne, przeciwalergiczne, nasenne, wykorzystywane przy urazach, żołądkowe, preparaty witaminowe jak też podstawowe minerały, oraz prócz tego termometr lekarski.

Jeżeli ból jest intensywny albo mimo przyjmowania leków utrzymuje się zbyt długo, koniecznie odwiedź medyka, to on zadecyduje o dalszym leczeniu. W innych przypadkach powinny wystarczyć lekarstwa przeciwbólowe dostępne bez recepty. Preparatów jest bez liku, niemniej jednak najczęściej mieszczą jedną z trzech substancji walczących z bólem: ibuprofen, paracetamol, kwas acetylosalicylowy.

Lek na katar
Author: http://pixabay.com
Source: http://pixabay.com
Przyjmując specyfiki przeciwbólowe pamiętaj, ażeby nie przekraczać zalecanych dawek dobowych. Gdy jeden środek nie działa, zanim zastosujesz kolejny, upewnij się, którą niesie substancję znieczulającą a także porównaj go z medykamentem, jaki okazał się mało skuteczny. Kiedy składnik znieczulający jest jednakowy, przypuszczalnie taki środek także nie rozwiąże twojego problemu, a Ty możesz się narazić na niebezpieczeństwo nadużycia środka znieczulającego. Pamiętaj też, iż istnieją środki przeciwbólowe dla dzieciaczków, których dozy, postacie jak też smak są wypracowane specjalnie z myślą o najmniejszych pacjentach.

Jak poprawnie przechowywać apteczkę? Apteczkę - odkrztuszanie z flegaminą - i mieszczące się w niej środki składuj w ten sposób, aby: nie uległy zepsuciu, nie zaszło przypadkowe spożycie (dla przykładu przez maluchy), nie można było pomieszać lekarstw. Najlepszym wyjściem byłoby wyodrębnienie specjalnej szuflady, w jakiej znalazłaby się apteczka. Szafa powinna znajdować się odpowiednio wysoko, ażeby dzieci nie miały do niej dostępu. Dobrze także, ażeby była zamykana na klucz.


Na ogół apteczki umieszczamy w szafkach w toalecie czy kuchni. Nie jest to najlepsze podejście.

Zaciekawił Cię nasz artykuł? Chcesz kolejne? Wobec tego jesteśmy tu (https://meanderstomatologia.pl/dentysci) - należy kliknąć w podany link i oglądać szczegółowe opisy.

Duża wilgotność (łazienka) oraz duża temperatura (umywalnia i kuchnia), z pewnością nie sprzyjają gromadzeniu leków i środków opatrunkowych.

Pamiętaj też, żeby przed zastosowaniem lekarstwa z apteczki sprawdzić jego datę ważności a także zgodność zapakowania z zawartością.