Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zadbane włosy – jak je pielęgnować?

Piękne włosy to od dawna oznaka urody, a nawet władzy. Bujne i zadbane fryzury książąt z frankońskiej dynastii Merowingów symbolizowały ich władzę. A każdy z pewnością pamięta ze Starego Testamentu przypowieść o Samsonie, człowieku, który brał swą moc ze swoich bujnych włosów.To zaskakujące, bo mężczyźni często gubią włosy z tego powodu, że zawierają w sobie bardzo dużo testosteronu. A testosteron, jak pokazują badania, jest męską mocą. U mężczyzn tracenie włosów nie jest jakimś wielkim kłopotem, zawsze da się przyciąć na jeża. Kłopot jest u niewiast, które nie wiedzą, jak dbać o włosy, by te nie przerzedzały się.

włosy
Przerzedzające się włosy to najczęściej wynik niedoboru ważnych elementów, takich jak witamina H. Ten składnik niełatwo uzupełnić z pożywienia, więc rozsądnie sprawić sobie odpowiednie preparaty witaminowe, sprzedawane w każdej dobrze wyposażonej aptece. Niedobór witaminy H może być wynikiem dużej liczby czynników, takich jak np. przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych lub przechodzenie przez solidną kurację antybiotykową, która niszczy dużo ważnych związków w człowieku.

Tak samo niehigieniczny styl życia jest wielkim nieprzyjacielem zdrowych włosów. O ile codziennie palisz tytoń, spożywasz sporo czarnej kawy i żyjesz w stresie, dla swego zdrowia musisz przemyśleć zmianę przyzwyczajeń. Może to uczynić dużo nie jedynie dla twoich włosów, a także dla całości formy organizmu oraz humoru, nie pisząc już o zmniejszonym niebezpieczeństwie zapadnięcia na groźne dolegliwości, takie jak chociażby rak. Na warto przeczytać , to konkretne źródło informacji o tym leku.

Co na wypadanie włosów? Parę praktycznych rad, które warto poznać i stosować często.

- od razu należy zaznaczyć, że z tym schorzeniem warto iść do przychodni, by zdobyć skierowanie do dermatologa. Dermatolog może zalecić dobre produkty, które odżywią włosy i uczynią, że będą silniejsze. Dermatolog także orzeknie, jak powinno się zmienić swój tryb życia – na pewno będzie to między innymi zaprzestanie palenia papierosów.

O ile tracenie włosów jest spowodowane zaburzeniami w równowadze hormonalnej osoby, doktor może zalecić tabletki, zapewniające właściwe dawki hormonów. Kobiety, które mają obecnie czas menopauzy, powinny bezzwłocznie zapytać doktora o takie medykamenty. Doktor(zobacz dda terapia) może też skierować chorego na naświetlanie zdrowotnymi lampami kwarcowymi.

- istnieje dużo ciekawych domowych sposobów na przerzedzające się i suche włosy. Najczęściej stosowaną techniką jest wmasowywanie w skórę głowy żółtek jaj, które zawierają witaminy na włosy i sporo cennych składników odżywczych. Znaną od wieków metodą jest nakładanie na włosy soku z cebuli. Kuracja wydaje się niedobra, ponieważ cebula wydziela niesympatyczny aromat, lecz jej skuteczność jest nieoceniona. Suche włosy wymagają nawodnienia, stąd oprócz sprawiania sobie szamponów, które zawierają w składzie elementy nawilżające, rozsądnie jest robić to samodzielnie, używając chociażby extra virgin oliwy z oliwek.