Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy wszyscy znamy zasady pracy przy komputerze?

Coraz częściej dziś praca polega na długotrwałym przesiadywaniu oraz pracy przy komputerze, co ma szansę spowodować bóle kręgosłupa, oczu i rąk, jeśli nie będziemy stosować się do określonych zaleceń, które mają nam pomóc w osłonie naszego zdrowia. Jeśli będziemy znać zasady pracy przy komputerze, to może się okazać, że nie będziemy musieli się borykać z żadnymi niepożądanymi kłopotami, które będą nam uniemożliwiały pracę.


Chłopak przy komputerze
Author: LibreCon Bilbao
Source: http://www.flickr.com
Większość osób wie, że w dbałości o swoje zdrowie powinniśmy pilnować, by klawiatura ciągle była ustawiona na biurku i to w taki sposób, żeby nadgarstki były wygodnie podparte, gdyż trzymane w powietrzu mają szansę ulegać zwyrodnieniu. Kiedy nie jesteśmy w stanie ich oprzeć, to trzeba dokupić odpowiednią podkładkę do klawiatury, właśnie z myślą o wsparciu o nią naszych nadgarstków. Dużo ludzi zdaje sobie też sprawę z tego, że w czasie pracy przy komputerze istotne jest odpowiednie krzesło, tak abyśmy mieli szansę regulować jego oparcie żeby nasze plecy były wygodnie o nie wsparte, i abyśmy posiadali prawo ustawiania podłokietników oraz jego wysokości.

Spodobał Ci się ten wpis? Więc gorąco zapraszamy do następnych naszych wątków, które będą o zbliżonej tematyce.

Ale czy coś jeszcze jest tu istotne?

Jak powinny zostać ustawione nasze stopy?
Rozpoczynając pracę przy komputerze powinniśmy również zwrócić uwagę na to, gdzie pada nasz wzrok, a musi on pojawiać się na wysokości górnej krawędzi monitora, tak abyśmy patrzyli na niego niejako z góry, a odległość od niego powinna się kształtować w granicach 40-75 cm. Istotnym punktem pracy przy komputerze jest także odpowiednie ułożenie naszych stóp. Jeżeli będą one leżały płasko na podłodze, kiedy będziemy się opanowywać od zakładania nogi na nogę, lub ich podwijania, to jest jeszcze spore prawdopodobieństwo, że nie będziemy mieli kłopotów z kręgosłupem oraz krążeniem. Jeżeli nie dosięgamy do podłogi oraz nie mamy szansę ułożyć wygodnie obydwóch stóp na ziemi, to trzeba wówczas zaopatrzyć się w specjalny podnóżek, na którym będziemy mieli szansę położyć nogi, przez co będą się mniej męczyły.

Poznaj wszystkie pracy przy komputerze, czytaj - .

Nie patrzmy ciągle w jeden punkt
Poza takimi technicznymi kwestiami związanymi z pracą przy komputerze, istotne jest też to, żeby przynajmniej co godzinę na chwilę wstać oraz się wyprostować aby dać odpocząć kręgosłupowi, a co więcej trzeba też od czasu do czasu oderwać wzrok od monitora i spojrzeć w najdalszy punkt pomieszczenia, co pozwoli nam zadbać o wzrok. Wbrew pozorom praca przy komputerze, tak samo jak przy innej maszynie, może być szkodliwa dla zdrowia, z tym że tu na negatywne skutki będziemy oczekiwać znacznie dłużej, przez to należy im zapobiegać poprzez właściwą postawę ciała, żeby potem nie musieć walczyć o powrót do pełnej sprawności.