Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Śniadanie to bez dwóch zdań najbardziej istotny posiłek dnia? Czemu więc często z niego rezygnujemy?

Dość słusznie mawia się, iż śniadanie to najważniejszy posiłek każdego dnia. Być może po przebudzeniu nie mamy ochotę, by coś przekąsić, jednak już po porannym posiłku docenimy jego wartość – człowiek budzi się do życia! Śniadanie jest bardzo konieczne dla dobrego funkcjonowania, napędza nas żeby działać, pobudza organizm do aktywności, a też umożliwia nam skupienie się w pracy czy w szkole przez kilka pierwszych godzin, aż do drugiego śniadania lub lunchu. Praca na pusty żołądek bowiem to udręka, nie można na niczym się skupić, gdyż mózg się buntuje, iż nie otrzymał właściwej dawki energii. I marację.
jajka w kieliszkach
Author: Alan Cleaver
Source: http://www.flickr.com
Choć mawia się w mediach i nie tylko, przecież mówiło się i pewnie u nas w domu, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, wiele osób lekceważy te zalecenia. Niektórym zwyczajnie śniadanie nie przechodzi przez przełyk. Z czego to wynika? Są różnorodne powody. Najbardziej znana to ta dość błaha: brak czasu. No tak, jedna osoba powinna prędko biec na zajęcia, druga do pracy, trzecia w ogóle na nic nie ma czasu.

Według Ciebie prezentowany tekst jest nieprawdopodobnie ciekawy? Jeżeli tak, to wejdź również na pomocne informacje (http://www.gekonbio24.pl/przyprawy-i-ziola,c148.html), które posiadają równie absorbujące tematy.

Na pytanie: „jak to bez śniadania?”, najczęściej pada odpowiedź, że śniadanie będzie po drodze lub w pracy, iż przecież zawsze jemy w biegu i jest wszystko okej i tak dalej. Inną przyczyną jest fakt, iż niektórym ludziom śniadanie po prostu nie smakuje.


Nie mogą zaakceptować tego pierwszego posiłku, gdyż sprawia im to wielką trudność. Przełyk jest jakiś ściśnięty, więc śniadanie jest męką, na którą nie chcą się decydować po raz kolejny. Może to wynikać ze stresu, bo to przecież początek dnia, cały dzień przed nami, wiele trudnych sytuacji w domu, w pracy, nie jest jasne jak sobie z nimi damy radę, tak więc organizm reaguje. Zdarza się jednakowoż, że właśnie te osoby, które rezygnują ze śniadania, bo mają problem z jego przyjęciem objadają się w porze kolacji. Wiadomo, wieczór, koniec dnia, czeka nas już tylko miły sen, więc można się najeść. Niestety, oto nie jest zbyt mądre, nie dość, że możemy mieć problemy żołądkowe, to dodatkowo przez to słabo się wysypiamy. Co więcej, dla osób, które nie chcą przybrać na wadze – takim sposobem właśnie szybko tyjemy. Pamiętajmy więc o śniadaniu, to naprawdę ważna część dnia. Przygotujmy je z należytą starannością, skorzystajmy z pięknych pojemników na pieczywo lub innych akcesoriów , skorzystajmy z ładnych kubków i talerzy, a przekonamy się, że śniadanie to jedna z najprzyjemniejszych chwil dnia. Ja używam najczęściej takie specjalne koszyki na pieczywo. Tak więc smacznego!