Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Działania uboczne medykamentów

Wracamy z apteki z zaordynowanym przez medyka lekiem, siadamy w fotelu z kawusią i zaczynamy odczytywać ulotkę . Naszą uwagę natychmiast przyciągają mnogie działania uboczne, co każe nam przemyśleć czy w ogóle dobrze jest tenże farmaceutyk przyjmować, czy działania niepożądane nie będą groźniejsze od naszego schorzenia.
tabletki
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Analizy menedżerów marketingu pracujących w przedsiębiorstwach farmaceutycznych pokazują, iż najdokładniej studiowaną przez chorych częścią ulotki dołączonej do opakowania farmaceutyku są metody używania jak też potencjalne działania niepożądane zachodzące w trakcie terapii. Znana zasada wynikająca z obserwacji zachowań chorych przez medyków mówi, iż im więcej działań niepożądanych zawiera ulotka, tym bardziej pacjenci obawiają się stosować dany środek, zaś ci bardziej czuli natychmiast odczuwają parę z wyliczonych w ulotce niedyspozycji. Tymczasem "strach ma wielkie oczy", bowiem nikt nigdy nie udowodnił, iż każde z tych skutków ubocznych wynikających ze stosowania danego lekarstwa musi wystąpić u wszystkich osób. Gdy zatem przeczytamy w ulotce, że w trakcie kuracji mogą pojawić się np.

Przekonaj się, że nasze odnośniki (http://www.ortodoncjacyfrowa.com.pl/aparat-invisalign/) prowadzą jedynie do wartościowych portali. Jeżeli ciekawią Cię jakiekolwiek dane, to te odnośniki przekierują Cię do cennych witryn.

senność, nudności, wstrząs anafilaktyczny lub też jeszcze dalsze niedyspozycje, to zazwyczaj albo nie wystąpi żadne z wymienionych, albo pojawi się jedno z działań ubocznych, i to na ogół w formie łagodnej.



suplementy
Author: Global Panorama
Source: http://www.flickr.com
Tu nasuwa się pytanie, z jakiej przyczyny wytwórcy leków straszą nas działaniami niepożądanymi pojawiającymi się incydentalnie? Z kilku przyczyn. Przede wszystkim zobowiązuje ich do tego prawo farmaceutyczne, zarówno to opublikowane w postaci wskazówek Unii Europejskiej, jak również nasze polskie wynikające z interpretacji regulacji ministra zdrowia. Po drugie, wzmiankując o wszystkich ewentualnych działaniach ubocznych, wytwórca zabezpiecza się przed konsekwencjami procesów sądowych, które wytoczyliby mu pacjenci jeśliby medykament im zaszkodził (a nie byłoby nic na tenże temat w ulotce).
Należy przeczytać ulotkę załączoną do leku, jednakże nie powinno się popadać w skrajności.

Myślisz, że ten artykuł jest godny polecenia? Jeśli tak, to bez wątpienia zaciekawi Cię także ta rekomendowana oferta (http://www.meanderstomatologia.pl/implanty), ponieważ odnosi się do pokrewnej tematyki.

Nie warto doszukiwać się u siebie każdych działań ubocznych, ani też nie powinniśmy ignorować treści ostrzeżeń i połykać jakichś lekarstw niczym cukierków tylko dlatego, iż są one dostępne bez recepty (a więc w potocznym i najczęściej mylnym rozumieniu - na pewno całkiem bezpieczne).