Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jakiego rodzaju szafki będą idealne do laboratorium?

Podobnie jak do dowolnej pracy, do Laboratorium także są konieczne odpowiednie meble. Niezbędne są szczególnego rodzaju stoły czy też szuflady.


Bardzo ważny jest Wybór sposobu montażu mebli. Jeżeli w odpowiedni sposób są one zamontowane, wówczas miejsca pracy są także odpowiednio przygotowane.


Żeby tak się stało, powinniśmy dobrać odpowiednie dygestoria laboratoryjne. Stelaż w formie litery "C" pozwoli na zastosowanie szaf większych gabarytowo. Układ ten ułatwia również zachowanie w porządku laboratorium. Daje to także możliwość jego lepszego wzmocnienia. Przez to można na stołach umieścić specjalistyczną aparaturę. Stelaż o kształcie litery "A" zapewni dużą stabilność oraz wzmacnia wytrzymałość na różne uszkodzenia. Szczególnie jest to ergonomiczne wyjście dla stanowisk, które są przeznaczone do wykonywana czynności w stojącej pozycji.

Chcielibyśmy, żeby te teksty nie pozostawały bez echa. Z tego powodu będziemy zadowoleni, jeżeli nawet drobny komentarz z strony (a2clinic.pl/stomatologia/implantologia/) pozostawiony przez Was trafi do nas.

Stanowiska bez stelażu byłyby natomiast najlepsze dla prac biurowych oraz nauczania bez zajęć praktycznych.


Pudło na perfumy
Author: Porto Bay Hotels & Resorts
Source: http://www.flickr.com
Mural- dzewczyna z zasłoniętymi ustami
Author: Garry Knight
Source: http://www.flickr.com


Podczas kupowania regałów należy zwrócić szczególną uwagę na ich obciążenie. Rozmieszczając szafki trzeba także pod uwagę brać możliwość zainstalowania nadstawki z elektrycznym gniazdkiem oraz oświetleniowym modułem. Przy szafach przesuwnych musimy brać pod uwagę wytrzymałość kółek. Regały muszą być również dopasowane zarówno do pracy w pozycji stojącej oraz siedzącej. Wybierając szufladki do laboratorium, trzeba mieć na względzie zabezpieczanie frontów szuflad przed rdzewieniem i zniszczeniami, jakie mogłyby zostać wywołane przez cieknące substancje żrące. Istotna jest także możliwość wysunięcia tylko jednej szuflady w danym momencie.


Także bardzo istotne jest zabezpieczanie ich przed samoistnym wysuwaniem. Ważne są też blaty, jakie są integralną częścią laboratoryjnych stolików. Wybór materiału, z jakiego wykonany jest stół jest uwarunkowany od planowanego przeznaczenia.