Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Aktualnie w bardzo wielu dziedzinach życia można zauważyć obecność nowych technologii

Obecnie w różnorodnych aspektach życia widać wpływ nowych technologii. Dotyczy to zwłaszcza komputerów i Internetu. Widać to dobrze na przykładzie urzędów i innych instytucji państwowych, które na dzień dzisiejszy w większości przypadków są już zautomatyzowane. Ogólna komputeryzacja zahaczyła także o bankowość. Jednym z początkowych przejawów tego procesu było pojawienie się bankomatów, urządzeń elektronicznych służących do szybkiego wypłacania środków z konta.
technologie
Banki również są skomputeryzowane, co znacznie skraca czas czekanie na wykonanie potrzebnej usługi.

Jeśli zainteresował Cię opisywany artykuł, to kliknij na odnośnik do witryny (https://visaandwork.com/), który zaprowadzi Cię do przydatnej witryny - ona dokładnie omawia ten temat.

Duży wpływ na bankowość miało rozpowszechnienie się Internetu. Od pewnego czasu działa i dynamicznie się rozwija tak zwana bankowość internetowa. Odznacza się ona tym, że wszystkie lub też większość spraw związanych z bankiem można załatwić wyłącznie za pośrednictwem sieci, a więc bez opuszczania domu. Po czasie jako odmiana stworzona została również bankowość elektroniczna dla firm - .
Przelewy internetowe

Razem z wprowadzeniem bankowości elektronicznej poszerzano zestaw usług, jakie są możliwe do zrealizowania tą drogą. Obecnie są to na przykład takie usługi jak zaciągnięcie pożyczki czy kredytu. Najpopularniejszą usługą jest jednak dokonywanie przelewów za pośrednictwem sieci. Jest to droga niezwykle łatwa i szybka. Użytkownik posiadający konto internetowe musi tylko wprowadzić dane adresata w odpowiednich miejscach oraz wybrać kwotę przelewu. W przypadku prowadzenia konta w banku tym samym co odbiorca pieniądze
technologie
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com
dotrą w ten sam dzień. W innych przypadkach trwa to zwykle około jednego dnia.


Wyłącznie internetowo

Jeszcze do niedawna jeżeli chodzi o bankowość internetową, to była ona w każdej sytuacji połączona z posiadaniem standardowego konta, które wiązało się z możliwością otrzymywania pieniędzy i przeprowadzania innych czynności w siedzibie banku. Aktualnie natomiast coraz większą popularnością cieszą się banki całkowicie internetowe. Jedyne, co posiada użytkownik tego rodzaju banku, to karta (zobacz ewidencja czasu pracy 2019) debetowa (), za pomocą której wypłaca on pieniądze z bankomatu. Poza tym wszystkie potrzebne transakcje realizuje sprzed monitora komputera. Jest to na pewno sposób nowoczesny i wygodny.