Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kursy walut i szereg cennych tricków

Powodów kupna lub sprzedania walut może być multum. Jedni z nas kupują obcą walutą gdyż wybierają się na daleką wycieczkę czy też w celu inwestowania, inni mają nadzieję zakupić niedrogo i sprzedać drogo. Nie ważny jest powód wspomnianych transakcji, każdy jednak powinien zdawać sobie sprawę z dynamiki rynku walut. Sytuacja geopolityczna na świecie może wywrócić do góry nogami kurs konkretnej waluty.


euro
Author: Mark Hodson Photos
Source: http://www.flickr.com
Bywa, że w przypadku silnego, dolara stanieje, np. złoto, następstwem powyższego będzie zebranie inwestorów, którzy wykupują dany kruszec. I naturalnie przeciwnie, jeżeli waluta straci, wtedy rzeczone złoto stanie się droższe. Odpowiedzialne za kursy walut bywają zarówno kluczowe decyzje polityków, jak i te, z pozoru te mniej ważne działania.

Na co trzeba uważać w trakcie brania pożyczki w zagranicznej walucie?

Zaledwie kilkanaście lat temu ludzie masowo brali kredyt we franku szwajcarskim. Popularna była wtedy opinia, że skoro Szwajcaria jest krajem neutralnym a także bardzo dobrze zarządzanym to, nic złego nie powinno mieć miejsca. I ostatnie wydarzenia udowodniły, że większość była w błędzie. Bank szwajcarski uwolnił kurs franka wobec Euro. Do tej pory bank szwajcarski trzymał sztywny kurs, co znaczyło, że Euro nie mogło kosztować mniej niż 1,2 franka. I nagle przestali to robić.

Powstała ogólna panika, ceny franka poszybowały w górę, ludzie stracili bardzo duże kwoty. Branie długoterminowych pożyczek w zagranicznej walucie może wiązać się z dużym ryzykiem. Nawet kiedy konkretna waluta trzyma stały, niski poziom przez wiele lat. Nigdy nie mamy pewności, że ten trend nagle nie ulegnie zmianie, dlatego warto być zabezpieczonym. Własnie dlatego przed podjęciem tak wiążących dla nas wyborów wypada wpierw zastanowić się kilka razy.

pieniądze
Author: frankieleon
Source: http://www.flickr.com
W każdej chwili powinniśmy być ostrożnym, żeby w dłuższej perspektywie zyskać.

Wymianę walut charakteryzuje popularny spread walutowy. Inaczej mówiąc będzie to różnica sprzedania zagranicznych walut między różnicą zakupu tychże walut. Zazwyczaj jest on podawany procentowo lub ewentualnie w danej walucie. Im większy nastąpi spread, tym gorzej dla nas.

Zainteresował Cię ten opis? Jeśli tak, to fantastycznie - dalsze newsy odkryjesz w następnym bardzo zajmującym tekście.

Żeby pozostać na czasie z trendami musimy śledzić regularnie waluty forex, pomocne wskazówki czyli co najmniej dwa razy dziennie.