Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Ile zalet ma obieg cyfrowy faktur w porównaniu z tradycyjnym obiegiem dokumentów.

Tradycyjny obieg faktur w firmie często może rodzić wiele różnego rodzaju problemów. Przede wszystkim wymaga dość sporej pracy osób z różnych działów, lecz również jest niekiedy przyczyną sporego zamieszania. Dokumenty dostarczane są do firmy rozmaitymi drogami. Część z nich jest dostarczana wraz z zakupami do magazynu czy działu zakupu, część przychodzi listownie do sekretariatu, a część księgowość dostaje bezpośrednio na maila. Takie zróżnicowanie miejsc powoduje, że dokumenty zaczynają często wędrować bez potrzeby między działami, czasami giną i tak naprawdę jest z nimi sporo zamieszania.


dokumenty
Author: Timm Suess
Source: http://www.flickr.com
Nawet najlepiej zorganizowana obsługa faktur w tradycyjnej wersji może nie ustrzec od takich problemów, a dodatkowo zabiera dużo cennego czasu ludzi, którzy mogliby zająć się czymś innym zamiast szukać zaginionych papierów - więcej informacji na efematic.pl. Z tego też powodu firmy decydują się coraz częściej na poprawę jakimś sposobem procesów związanych z rejestracją i obsługą faktur zakupowych, a z pomocą będą im przychodzić najnowsze technologie.

Jednym z coraz chętniej stosowanych rozwiązań tego typu są programy do elektronicznej obsługi i archiwizacji dokumentów. Wszystkie papierowe faktury, jakie się pojawią w firmie są w pierwszej kolejności skanowane i przetwarzane na postać cyfrową. Odbywa się to na zaawansowanych skanerach, które umożliwiają odczyt tekstu z wydrukowanych kartek. Aktualnie rozpoznanie faktur jest bardzo zaawansowane, nowoczesne algorytmy doskonale sobie radzą z tekstem a ich skuteczność wynosi nawet do 90 procent - czytaj na automatyzacja-faktur.pl. Dzięki temu znacząco się zmniejsza ilość pracy ludzkiej, przy jednoczesnym zapewnieniu odpowiedniej jakości. Pozostałe 10 procent nieprzeczytanych dokumentów jest wykonywane przez ludzi, a później tak przetworzone faktury i skanowanie faktur będą trafiać dalej.

Można między innymi zrobić integrację z programem księgowym, do jakiego załadowane zostaną kompletne informacje o zakupie, wraz ze skanem faktury.

W internecie jest sporo niezwykle ciekawych informacji - jeżeli masz ochotę poznać kolejny - sprawdź na witrynie (http://www.termas.pl/nasze-uslugi/remonty-piecow-prozniowych/) a nie pożałujesz!

Dzięki temu wszystko będzie od razu dostępne dla wszystkich zainteresowanych działów, i praktycznie od razu można będzie dalej taki dokument procesować.