Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Początki prowadzenia własnej firmy. Jak się nie stracić w gąszczu przepisów

Każdego, kto decyduje się na otwarcie własnej działalności, czeka szereg obowiązków, głównie tych związanych z finansami. Z niektórych młody przedsiębiorca może sobie w ogóle nie zdawać sprawy. Księgowa na etacie przy własnej działalności gospodarczej to duży komfort. Nie tylko rozlicza nas co miesiąc i pamięta o wszystkich opłatach i archiwizuje naszą dokumentację, lecz również reprezentuje nas w sytuacji, kiedy musimy odpowiadać przed skarbówką.


wyliczenia podatkowe
Author: chrstphre ㋛ campbell
Source: http://www.flickr.com
Dla młodego biznesmena na samym początku prowadzenia działalności do poznania, wbicia sobie w głowę i zaplanowania jest wiele kwestii. W wielu miejscach czekają też „naciągacze” - firmy oferujące po uiszczeniu opłaty wpisy do różnych rejestrów. Jest nam to zupełnie zbędne, ale początkowo nie musimy o tym wiedzieć. Początkowo, po zarejestrowaniu firmy inazwaniu jej (ze swoim imieniem i nazwiskiem), powinniśmy dokonać klasyfikacji naszej działalności. PKD wpisane jako pierwsze powinno określać główny obszar naszej działalności.

Pewne przedsiębiorstwa mają prawo do zmniejszonej stawki ZUS wdał się w polemikę przez okrągłe dwa lata prowadzenia firmy. Dla początkującego biznesmena świetną wiadomością jest fakt, iż przez pierwsze 2 lata prowadzenia biznesu księgowa będzie zlecać nam o kilkaset zł niższe stawki ZUS do przelania. Następną kwestią są deklaracje VAT - przenieś się tu. Młody biznesmen musi dowiedzieć się, czy zobowiązany jest zarejestrować się jako płatnik podatku VAT, czy nie. Osoba zakładająca firmę o określonym profilu działalności, nie ma wyboru.Część działalności jest zwolniona z VAT-u, o czym należy obowiązkowo wiedzieć. Forma opodatkowania jest również szczególnie ważna (np. podatek liniowy tutaj czy ryczałt), ale należy mieć świadomość, iż wybór formy opodatkowania jest zależny od kilku elementów – niektóre z form są przeznaczone dla określonego typu działalności. Można zmienić formę opodatkowania na dogodniejszą, lecz można to zrobić tylko raz do roku.podatek
Author: Wilson Hui
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli właściciel biznesu podejmie decyzję o samodzielnym prowadzeniu księgowości, istotne może okazać się poszerzenie wiedzy w w tym zakresie.

Czy interesuje Cię ta tematyka? Jeżeli tak to, przejrzyj witrynę, a odnajdziesz tam wiele bezkonkurencyjnych informacji, które wciągną Cię całkowicie.

Popularne zagadnienia, jak podatek liniowy, czy deklaracje VAT początkowo mogą być nowe. Przydatne będzie skorzystanie ze specjalnego oprogramowania, które usprawni rachunkowość i pomoże uniknąć wielu błędów. Ale śpimy całkiem spokojnie, kiedy naszą księgowością zajmuje się profesjonalista z wiedza branżową i doświadczeniem.