Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak poznać zgagę i jak ją wyleczyć?

Zgaga jest indywidualnym odczuciem pieczenia w przełyku. Jest w stanie występować w toku wielu chorób i także na skutek stosowania pewnych używek lub spożywania pokarmów. Nierzadko wiąże się z prowadzeniem niezdrowego sposobu funkcjonowania, nie wykazując podłoża chorobowego. Warto wiedzieć, w jakim czasie jest w stanie sugerować chorobę, a kiedy wystarczy zadbać o krzepki styl życia i żywienia.


ranigast
Author: kev-shine
Source: http://www.flickr.com
Przyczyną zgagi jest wracanie się kwaśnego soku żołądkowego (odmiennie zarzucanie czy też refluks) z żołądka do przełyku na przekór perystaltyce. Jako przejaw nieraz istnieje w dolegliwości refluksowej przełyku. W diagnostyce tematu za każdym razem wypada mieć na uwadze tego rodzaju choroby. Prócz chorób zgagę są w stanie sprawiać między innymi : alkohol, kawa, herbatka, cola i innego typu zawierające kofeinę napoje gazowane, czekolada , owoce cytrusowe i soki , pomidory, silne przyprawy i tłuszczowe pożywienie , mięta, orzeszki ziemne, nieregularne jedzenie posiłków.

Czujesz niedosyt wiadomości na ów temat? Przejdź na nową witrynę i tam czeka na Ciebie inne istotne opracowanie (http://www.medimix.pl/dezynfekcja-rak-i-skory) tej sprawy.Głównymi zaleceniami jeżeli chodzi o leczenie zgagi są: przyjmowanie dań najdalej 2-3 godziny przed snem, uniesienie zagłówka swojego łóżka, zaprzestanie palenia papierosów. Wielce ważna jest również stosowna dieta (ograniczenie jedzenia tłuszczu, alkoholu i kawy), i także uszczuplenie masy ciała u otyłych. Powinno się również unikać medykamentów wpływających ujemnie na napięcie dolnego zwieracza przełyku.

Dobre leki powodują najszybsze ustąpienie
tabletki
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
schorzenia i zapalenia przełyku u największej ilości chorych. O ile chcemy uzyskać szybki i trwały efekt w chwili bólu należy przyjąć przepisane przez lekarza gastroenterologa środki farmakologiczne. Cudownym przykładem jest Ranigast, jakiego kilka odmian dostaniemy bezproblemowo w aptece.

Ranigast Fast mieści w sobie podstawę czynną - ranitydynę, która powstrzymuje wydzielanie w żołądku kwasu solnego a także pepsyny. Ilość 150 mg ranitydyny hamuje wydzielanie kwasu solnego w żołądku przez ok. 12 godzin. W podobny sposób działa lek (zobacz sposoby na katar) Ranigast MAX - swiatleku.pl/leki-i-wyroby-medyczne/uklad-pokarmowy-1/nadkwasnosc-i-zgaga/ranigast-max-1. Czas działania 1 pigułki wynosi około 12 godzin.

Długotrwająca zgaga, przede wszystkim, jeżeli towarzyszą jej inne dolegliwości, winna zawsze wzbudzić naszą uwagę i należy opowiedzieć o niej lekarzowi. Jeśli mamy świadomość wpadek żywieniowych albo niezdrowego trybu funkcjonowania, możemy spróbować go odmienić.