Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Telebimy – królowie reklam w polskich miastach

Telebim na stałe zagościł w naszych miastach, czy miasteczkach. Od północy na południe, od Białegostoku, przez Warszawę do Krakowa, od morza to Tatr, w miastach wojewódzkich, w malutkich miasteczkach, a nawet na wsiach – wszędzie tam stoją już telebimy. Czy kiedykolwiek myśleliście nad tym, co powoduje coraz większą ich popularnośc? W tym tekście postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

telebim
Author: Piotr Drabik
Source: http://www.flickr.com
Rozpocznijmy od jednej istotnej kwestii – telebim jest dostępny teraz praktycznie dla każdego chętnego. Chodzi tu zarówno o to, iż koszt jego kupna jest niewielki (ekrany LED nie są już drogie), ale również o to, iż wynajem reklam na telebimach z każdym rokiem jest coraz bardziej popularne – więcej jest telebimów ,a co za tym idzie, cena maleje, np przeczytaj koniecznie. Reklama w niniejszej formie przestała więc być dziś zarezerwowana jedynie dla najbogatszych przedsiębiorstw, tych które dysponują dużym kapitałem na reklamę. Jeszcze parę lat temu na dużych telebimach reklamowały się największe, rozpoznawalne podmioty – te które ludzie i tak znali.Kiedy jednak telebim pojawił się w małych miejscowościach, zdobył popularność pośród lokalnych firm.

Jeżeli ta publikacja dała Ci do myślenia, to zerknij na informacje, które podnosi podobną problematykę. Tamten post niewątpliwie także Cię zaciekawi, zatem kliknij tutaj.

Dziś można stwierdzić z całą pewnością – to właśnie niewielkie firmy, niewielkie przedsiębiorstwa, marki rodzinne itp. są głównymi reklamodawcami na telebimach. Właściciele posesji, działek chętnie godzą się na umieszczanie na swoich powórkach telebimów. Dla nich to żaden koszt (cały proces obsługuje firma która ma telebimy), a miesięcznie mogą zarobić nawet ponad 1000 złotych na czysto.

Kolejną kwestią jest to, iż nieżadko reklamy na telebimach nie są najlepszej jakości. To jednak się zmienia, gdyż klienci są coraz bardziej świadomi tego, iż estetyka oraz odpowiedni design są bardzo istotne i klienci zwracają na to uwagę (więcej). Współcześnie, kiedy telebimów jest duża ilość i reklama na nich jest niedroga , nie wolno się dziwić, że są one coraz bardziej popularne.

To przecież oczywiste – jest zapotrzebowanie, jest i podaż. Jak będzie wyglądała przyszłość tego rodzaju nośników reklamy? My przewidujemy, iż w miastach nie pojawi się już więcej telebimów, natomiast pojawią się one w większej liczbie w małych miejscowościach oraz na wsiach. Uwagę zwróćmy na to, że coraz więcej ludzi z dużych miast przeprowadza się poza miasto do małych miejscowości.