Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Wraz z upływem dekad znaczenie pojęcia rehabilitacja znacząco się poszerza i nie obejmuje już tylko doskonalenia sprawności fizycznej

Słowo rehabilitacja odnosi się do poprawiania poziomu życia osobom niepełnosprawnym oraz tym po zabiegach lub wypadkach. Zwyczajowo jest łączona ze stawianiem na nogi osób, które brały udział w kolizjach drogowych albo są po wylewie. Tymczasem ta tematyka jest o wiele bardziej obszerna i obejmuje także zagadnienia z zakresu psychiatrii. Przypatrzmy się z bliska wszystkim rodzajom rehabilitacji, jakie teraz oferuje nam medycyna.

rehabilitacja
Source: http://sxc.hu/
Osoby po kontuzjach spowodowanych przykładowo wywrotką na nartach mogą uskarżać się na bóle kończyn. W tych skrajnych sytuacjach niezbędna może się okazać np. rehabilitacja stawu barkowego. Zresztą bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, że grudniowa pora to okres szczególnie niebezpieczny. Wystarczy krótka przechadzka do sklepu, aby wylądować na ostrym dyżurze i wrócić do mieszkania z kończyną w gipsie.

Zainteresował Cię taki wpis? Jeżeli tak, to bez wahania kliknij także ten link. Podobne treści przeczytasz również tutaj.

Na szczęście w tego typu przypadkach rehabilitacja nie jest obowiązkowa. Zobacz również strony:Jeżeli już poruszamy zagadnienie rehabilitacji, to nie możemy w tym miejscu zapominać o sportowcach. Są to osoby szczególnie narażone na urazy, które najczęściej kończą się interwencją chirurga. Żeby honorowy i jednocześnie utalentowany narciarz mógł wrócić do startów w olimpiadach, potrzebna bywa kompleksowa rehabilitacja. Zresztą jeżeli choć trochę interesujemy się sportem, to dobrze wiemy, że rehabilitant jest stałym członkiem ekipy, która odpowiada za stan ducha i dobrą kondycję zawodników. Należy nie zapominać, że rehabilitacja stawu barkowego jest się tak samo istotna, jak systematyczne rozmowy z doświadczonym psychologiem. Sukces każdego przedsięwzięcia bywa uzależnione bowiem również od stanu psychiki danej osoby. Zobacz również stronę:

Poszerzając perspektywę naszych rozważań, dochodzimy w końcu do innych znaczeń, jakie niesie ze sobą określenie rehabilitacja. Po przejrzeniu znaczeń tego hasła w encyklopedii szybko dojedziemy do przekonania, że w tej sytuacji na usprawnianiu narządów ruchu sprawa się nie kończy. Szereg pozostałych osób także czeka na poprawę jakości swojego życia. Wystarczy w tym miejscu rzec słówko o tych, którzy cierpią na różnorodne zaburzenia słuchu i tych mających trudności z oddychaniem. Zupełnie odrębną grupę stanowią ci, którzy chcą powrócić do normalnej egzystencji, ponieważ zostali oni wcześniej wykluczeni z życia obywatelskiego ze względu na chorobę psychiczną. A w tym znaczeniu rehabilitacja będzie przede wszystkim opierać się na konwersacjach ze specjalistą.