Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Problemy ze wzrokiem, które pojawiają się w późniejszym wieku, martwią masę osób

W Polsce mamy bardzo wysoki poziom lecznictwa. Kłopot jest taki, że do specjalistów są ogromne kolejki.


Nie jest istotne, czy mamy kłopoty z kolanem czy ze wzrokiem, to i tak na publiczne leczenie musimy czekać w kolejkach zbyt długo.


Trening
Author: Jordan - Star Fitness
Source: Jordan - Star Fitness


rodzina
Author: Stephanie |Anabelrose Photography|
Source: http://www.flickr.com
A co powinna uczynić osoba, która powoli traci wzrok? Nie może przecież czekać, bo coraz słabsze widzenie w dużym stopniu negatywnie odbija się na jej życiu. Nie da się już czytać czy o własnych siłach wychodzić na ulicę. Udręką osób starszych bywa zaćma, która atakuje znaczny procent ludzi po 60. roku życia. Pogarszający się wzrok jest wówczas niestety stanem nieodwracalnym. Trzeba zapisać się na zabieg. Aby nie oczekiwać bezsensownie w kolejkach i nie załamywać się z powodu słabnącego wzroku, należy iść do prywatnej kliniki. Spora część z nich ma podpisany kontrakt z NFZ, więc będziemy musieli za operację zapłacić o wiele mniej (tylko różnicę pomiędzy cennikiem w klinice oraz tym ile przewidział NFZ za ów zabieg). Niekiedy są to doprawdy nieduże pieniądze, więc nie ma sensu czekać. W klinice zabieg zostanie wykonany prędko i ze znajomością rzeczy. Oczywiście, nim do niego dojdzie, pacjent musi zgłosić się na wizytę. Będą przeprowadzone wszystkie niezbędne badania i wtedy będzie wyznaczony termin. Sam zabieg trwa około pół godziny i pacjent jeszcze - witaminy dla krów tego samego dnia jest wypisywany do domu.


Ma potem ogólne zalecenia, żeby nie schylać się i aby nie dźwigać nic ciężkiego. Jednakże z pewnością szybko mu się polepszy i odzyska komfort życia.