Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega sekret wspaniale podkreślonych oczu kobiet z Bliskiego Wschodu?

Wiele kobiet, które wracają z państw arabskich albo Azji Południowej, jest zachwyconych wyglądem tamtejszych kobiet. Szczególnie intrygujące wydają się ich oczy. Czarne, podkreślone wyrazistą kreską robią wrażenie, że spojrzenie tamtejszych kobiet naprawdę świdruje.
Jaki jest sekret tego make-upu?


Jest nim kajal lub kohl. Choć poza etymologią słowa, między terminami nie ma wielkiej różnicy, na naszym kontynencie kajal oraz kohl oznaczają kosmetyki o tym samym składzie, to o odmiennym wyglądzie. Kajalem nazywamy grubą, całkiem dużą kredkę o kształcie stożka, a kohlem – kosmetyk sypki. Niestety oba są u nas mało popularne i z tego powodu niełatwe do zdobycia. Trudno nabyć szczególnie takie, które posiadają tradycyjny skład, więc nie zawierają nawet grama sztucznych substancji.


facet
Author: Jordi Hernandez
Source: http://www.flickr.com


Oryginalne kajale należą do naturalnych kosmetyków, których używa się od wieków w orientalnych państwach. Opierają się tylko na naturalnych składnikach używanych nawet w Ajurwedzie, co sprawiło, że kohl oraz kajal były niegdyś używane do leczenia pewnych schorzeń, na przykład zapalenia spojówek, jęczmienia oraz alergii. Jaki skład zapewnia takie działanie? Kajale zawierają ajurwedyjskie zioła, kilka olejów (rycynowy, sandałowy i migdałowy), masło ghi i krzew alstonia. Jeśli część z powyższych nazw nic może nam nic nie mówić. Przykładowo alstonia nie rośnie w naszej szerokości geograficznej, nie zobaczy się jej też w reklamach kosmetyków jak oleju z drzewa sandałowego.


Sporo Europejek używa kosmetyku wymiennie z eyelinerem i kredkami do oczu.

Na pewno zda Ci się łącze do strony (https://evimedi-spa.pl/zabiegi/), jeżeli interesują Cię zawarte w naszym tekście informacje. Na następnej stronie wyczytasz ich dużo więcej.

Nie jest to jednak oryginalny sposób używania go. Kajalem maluje się linię wodną oka, następnie używa się pozostałych kosmetyków, by pięknie podkreślić i powiększyć oko. Jak się za to zabrać? W przypadku kohlu najlepiej pędzelkiem, kajale nakłada się prawie „wkładając je” poprzecznie do oka i subtelnie przesuwając.
Dzięki temu zaznaczają właśnie odpowiedni fragment powieki. Co jasne, w użyciu kajalu jako kredki do oczu nie ma niczego złego, jeśli jednak chcemy zrobić sobie make-up na wzór olśniewających Hindusek, pozostawmy go na linii wodnej powiek.