Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób wypatrywać nowej pracy?

Jak wykazują badania, za nowym zatrudnieniem rozgląda się powyżej połowa profesjonalistów czynnych zawodowo. Cały problem w tym, że dość często poświęcają na to zdecydowanie nazbyt mało swego czasu.


Ponad jedna trzecia fachowców na poszukiwanie nowej pracy poświęca wyłącznie 2 godziny na tydzień.


pakowacz
Author: Ken Mayer
Source: http://www.flickr.com


Podług specjalistów to za mało, by skutecznie poszukiwać zatrudnienia. Efektywne poszukiwanie zatrudnienia wymagać będzie konsekwencji, toteż dobrze jest na ów zamiar ofiarować więcej aniżeli 2 godziny na tydzień. Nieduże czasowe zaangażowanie przekłada się na pewno na małą liczbę przesyłanych podań. Zdecydowana większość ludzi poszukujących pracy przesyła 2-5 CV każdego miesiąca. I choć hurtowe posyłanie setek podań to również nie jest doskonałe wyjście, należy dokładnie badać nowe propozycje pracy, wybierać w największym stopniu ciekawe jak też systematycznie wysyłać swoje CV. Niedostateczne zaangażowanie częstokroć skutkuje niezadowalającymi rezultatami poszukiwań.


Dzisiaj na szczęście nie brakuje różnych propozycji pracy. Poszukiwani są profesjonaliści z rozmaitych branż, nie brak też propozycji typu pakowacz bądź pracownik fizyczny. Najpierw uplanuj swe działania na każdy dzień. Efektywne poszukiwanie pracy powinno być regularne. Musi wejść Ci w krew. Przeglądaj nowe propozycje pracy za każdym razem o tej samej porze doby i natychmiast wysyłaj swoje CV.
Gdy zauważysz ciekawe ogłoszenie, jednakże w danym momencie nie jesteś w stanie na nie odpowiedzieć, od razu dołóż je do ulubionych a także ustaw sobie monit, ażeby na pewno wrócić do niego następnego dnia. Szukanie pracy wymaga cierpliwości, stąd nie zrażaj się po pierwszej nietrafionej rozmowie kwalifikacyjnej.