Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Czy studia kosmetyczne to trudne studia i z czym należy się liczyć?

Raczej nie ma pani, która ani razu nie była u kosmetyczki. Każda pani chce troszczyć się o swą urodę i coraz częściej decyduje się na rozmaite zabiegi kosmetyczne.


Jeśli chciałabyś studiować taki kierunek jak kosmetyka, to musisz być przygotowana na to, że będziesz uczyła się wielu dziedzin.


Te dziedziny to anatomia, dietetyka, mikrobiologia czy dermatologia. Tych dziedzin jest wiele więcej i studiowanie kosmetologii jest połączeniem ścisłych nauk i nauk humanistycznych. Największa ilość przedmiotów jest z kierunków nauk medycznych i przyrodniczych. Jeśli nie lubisz biologii czy też chemii, ciężko będzie skończyć Ci takie studia. Studiując kosmetykę prócz zajęć teoretycznych, będziesz również brała udział w praktycznych zajęciach. W czasie studiów kosmetycznych będziesz brać udział w warsztatach w chemicznych pracowniach, w czasie których nauczysz się wykonywać dużo zabiegów. Na zajęciach w laboratorium dowiesz się jak przygotowywać fundamentalne chemiczne substancje kosmetyczne.


spódnica damska
Author: stephen bowler
Source: http://www.flickr.com
kosmetyka
Author: Universität Salzburg (PR)
Source: http://www.flickr.com


Zajęcia praktyczne mogą obejmować również wizyty w szpitalach. Podczas takich zajęć zapoznasz środowisko szpitalnej pracy oraz wykorzystasz w praktyce swoją wiedzę, udzielając porad pacjentom jak dbać o ciało i zapobiegać chorobom skóry. Poza zajęciami praktycznymi trzeba również odbyć praktyki. W czasie praktyk pod nadzorem wyszkolonych nauczycieli nauczysz się wykonywania różnych zabiegów. W całości będziesz wykonywała nawet zabiegi profesjonalne. Najpierw będziesz musiała zabieg zaplanować i przeprowadzić rozmowę z pacjentem. Potem założysz kartę i przeprowadzisz zabieg oraz udzielisz porad, które będą dotyczyły dbania o zdrowie (Sprawdź centrum dentystyczne w płocku) oraz urodę.


Dzięki zaliczonym praktykom, zaznajomisz się z pracą w salonie kosmetycznym albo laboratorium, jakie wytwarza kosmetyki. Jeśli zdecydujesz się na tego typu kierunek szkoły wyższej, musisz liczyć się z mnóstwem materiału, którego na tych studiach się nauczysz.