Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak możemy pomóc uczuleniowcowi

Blisko 65procent populacji państw wysoko uprzemysłowionych cierpi na różnego rodzaju uczulenia. Jest to spowodowane głównie znacznym zanieczyszczeniem powietrza, lecz dodatkowo obniżeniem odporności organizmu człowieka. Najczęstszym uczuleniem jest reakcja alergiczna na roztocza pyłu domowego. Roztocza są to mikroskopijne pajęczaki, które rewelacyjnie czują się w cieple. Ich istnienie bywa źródłem wielu kłopotów ze zdrowiem, zaś walka z roztoczami to prawdziwa mordęga!

nasze propozycje
Na początek rozejrzyj się po swym domu i oceń, co jest największym źródłem kurzu.

Skoro czytasz niniejszy artykuł, to na pewno jest on dla Ciebie niezwykle absorbujący. Tu także jest notka z serwisu, która posiada równie ciekawe zagadnienia.

Mogą to być na przykład przechowywane całymi latami suszone kompozycje kwiatów bądź inne niepotrzebne cacka. Wyrzuć je a odetchniesz z ulgą! Unikaj ciężkich kap, poduch oraz zasłon, a jeżeli masz do nich słabość nie zapomnij, że trzeba czyścić je jednakowo regularnie jak dywan.
Często gruntownie odkurzaj swe mieszkanie, zamieniaj regularnie worek w odkurzaczu, a jeżeli masz taką możliwość, trzep kobierce. Nie zapominaj, iż kurz nie zbiera się tylko na półkach, lecz także na lampach czy żaluzjach. Jeżeli gromadzisz publikacje książkowe, trzymaj je najlepiej w zamykanych szafkach. Pamiętaj o częstym praniu betów, twoje posłanie to istny eden dla roztoczy, z tej przyczyny zmieniaj bety przynajmniej raz w tygodniu. Pierz pościele w temp. powyżej 60 stopni i nie zapomnij o wyprasowaniu jej, ponieważ wysoka temperatura zabija roztocza . Kołdry staraj się często wietrzyć. Nie zapominaj o wietrzeniu mieszkania, co najmniej raz dziennie, nawet zimą, otwieraj okno szeroko. Gorące a także wilgotne miejsce to raj dla tych mikroskopijnych pajęczaków.

Świetnym pomysłem może być kupno płynów i proszków, które to pomogą zwalczać roztocze chemicznie. Wiele specjalistów zaleca dodatkowo korzystanie z elektroluksów z hydrologicznym filtrem, a nawet pranie dywanów i sof poprzez wyspecjalizowane w tym przedsiębiorstwa!

Pomocnym również może okazać się tzw. domowy oczyszczacz powietrza. Urządzenie to potrafi wyeliminować zanieczyszczenia powietrza w naszym domu (jeszcze więcej propozycji). Potrafi on wyeliminować nawet ponad 98% różnorodnych cząstek zawieszonych w atmosferze. Niektóre pracują jako oczyszczacze wybiórcze i wyłapują z powietrza głównie alergeny, natomiast inne domowe oczyszczacze powietrza bywają w wyższym stopniu kompleksowe, i potrafią usunąć także przykre zapachy, a nawet dym tytoniowy.