Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zdrowe ząbki? Nie wystarczy szczotkowanie zębów - zadbaj o higienę jamy ustnej

Zdrowe ząbki wymagają egzekwowania paru reguł higieny jamy ustnej. Przeczytaj, czy dosyć odpowiednio dbasz o własne ząbki.


Zadbana jama ustna nastręcza akcesoriów takich jak: szczoteczka do mycia zębów, nić stomatologiczna jak też płyn do płukania jamy ustnej.
Najistotniejsza będzie szczotka. Może być to szczotka elektryczna lub tradycyjna, istotne, aby posiadała dosyć delikatne włosie. Zanadto sztywne kaleczy dziąsła oraz powoduje krwawienie. W sprzedaży dostępne są też szczotki z twardym włosiem, jednak rekomenduje się je do oczyszczania aparatów ortodontycznych, nie zaś ząbków. Główka szczoteczki powinna być plastyczna, ażeby umożliwić gruntowne oczyszczenie wszelakich zakamarków, zaś rączka musi doskonale leżeć w dłoni. Szczotkę warto wymieniać co 3 miesiące. Pastę dopasuj do wymogów zębów (bielącą, do czułych dziąseł, silnie odświeżającą). Jeśli nie masz szczególnych kłopotów z zębami, używaj pasty o kompleksowym działaniu.


komórki
Author: brett jordan
Source: http://www.flickr.com


W higienie jamy ustnej niezbyteczna jest także nitka stomatologiczna. Oczyszczaj za jej pomocą przestrzenie między ząbkami przed każdym szczotkowaniem. Z pewnością przyda się również tzw.

Napisaliśmy dla Ciebie niezwykle ciekawy artykuł, zatem nie czekaj dłużej tylko odwiedź nas (https://osadaempatia.pl/), a z pewnością odnajdziesz ciekawe informacje na opisywany temat.

"skrobaczka" do języka, która wyeliminuje z niego osad. Do oczyszczania języka nie użytkuj szczotki, bowiem w taki sposób przeniesiesz mikroorganizmy z języka na ząbki. Powinniśmy przepłukiwać także jamę ustną płynem, który dochodzi do miejsc nieosiągalnych dla szczotki.
Taki płyn likwiduje drobnoustroje, hamując odkładanie się płytki nazębnej, jak też odświeży oddech. Będzie bardzo korzystny przy częstych stanach zapalnych w jamie ustnej. Zawsze nabywaj płyny bezalkoholowe, ponieważ inne wysuszają śluzówkę.