Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób odstawić nikotynę?

Jest dużo rzeczy, od których możemy się uzależnić. Jest to oglądanie telewizora, granie na komputerze, czy shopping.
Niestety, czasami wpadamy w sidła nałogu, który psuje nasze zdrowie oraz może stać się przyczyną naszej śmierci. Jednym z nich jest palenie papierosów.

e-papieros
Author: Justin Matthew
Source: http://www.flickr.com
Dlaczego palimy papierosy, jeśli domyślamy się, jak to się może dla nas zakończyć? Choć zakazujemy naszym latoroślom palić, nierzadko po jakimś okresie odkrywamy, że kurzyły już dawno za naszymi plecami. Jest to na pewno dla nas wielki szok i najpierw nie chcemy w to uwierzyć, ale z drugiej strony, jeżeli one widzą, co my czynimy, pragną nas nieświadomie naśladować. Zapalenie papierosa jest pewnym wejściem w dorosłe życie.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to użyj serwisu (https://www.medycynaistomatologia.pl/klinika-stomatologiczna-lodz.html), żeby przeczytać więcej pokrewnych informacji. Bez ociągania kliknij więc tu.

Jeśli opiekun nie potrafił zaszczepić dziecku pewnych wartości, to palenie będzie dla niego także pomysłem na zaskarbienie sobie pośród znajomych podziwu.

Następnie palenie ciągnie się za nami latami. A przy okazji pustoszy nasz organizm. Niszczymy nasze drogi oddechowe i narażamy się na ryzyko nowotworu. Mamy kiepską kondycję. Palacze z ledwością wspinają się po schodach, nie wspominając nawet o aktywności fizycznej. Do tego dochodzą pożółkłe uzębienie oraz nieprzyjemny oddech.

Dlatego chcemy zerwać z tym okropnym nałogiem. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że papierosy kosztują nas bardzo dużo pieniędzy. Gdybyśmy policzyli, ile przeznaczamy w ciągu roku na papierosy, okaże się, że to okrągła kwota, którą moglibyśmy spożytkować na coś innego. W próbie zerwania z tym nałogiem wyjątkowo pomocne jest papieros elektroniczny, do nabycia np. na epapierosy| epapierosy|Sklep e-papierosy.


Ten wynalazek ostatnich lat daje możliwość palącym w łagodny sposób odejść od uzależnienia. Często bowiem zapalamy papierosa w nerwowych sytuacjach i przyzwyczailiśmy się do tego. Tylko to może nas uspokoić. Tabletki, czy plasterki nam wtedy nie pomogą. Natomiast papierosy elektroniczne sprawiają wrażenie, że palimy, choć w tych urządzeniach nie dochodzi do spalania. Występuje podgrzanie specjalistycznego e-liquidu i w rezultacie inhalujemy się oparami, które wtedy się ulatniają. Jest to również bardziej praktyczne wyjście, niż klasyczne papierosy, ponieważ ten e-liquid nabywamy co jakiś czas.


Author: Henryk Chorążewski