Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób dostać skierowanie do uzdrowiska oraz jakie wymagania trzeba spełniać?

Kiedy chorujemy, robimy wszystko, żeby czuć się jak najlepiej i dążymy do całkowitego zdrowia. Niejednokrotnie droga może być niełatwa, jednak w żadnym wypadku nie można się zniechęcać. W dużej liczbie przypadków niezbędna może stać się wizyta w sanatorium. Żeby leczyć się w takich miejscach w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, trzeba spełniać parę warunków potrzebnych do wyjazdu. Jeżeli interesuje nas uzdrowisko Kołobrzeg, musimy podjąć następujące kroki.
kołobrzeg
Author: zeesenboot
Source: http://www.flickr.com
Należy zaznaczyć początkowo, że do sanatorium może udać się każda dorosła ubezpieczona osoba oraz dzieci, które skończyły 3 rok życia. To lekarz decyduje, czy powinniśmy wybrać się na tego rodzaju leczenie i to on wypisuje skierowanie. Jeżeli uczęszczamy do prywatnego gabinetu i nie ma on umowy z NFZ skierowanie nie jest ważne. Razem ze skierowaniem do sanatorium wysyłane są wyniki badań - polecam stronę. Fundusz ma miesiąc na decyzję. Jeśli uzna, że leczenie w sanatorium nie jest niezbędne, może odrzucić wniosek. Zarówno o przyjęciu wniosku, jak i sytuacji odmiennej pacjent będzie poinformowany na piśmie.Fundusz decyduje, w którym uzdrowisku będzie leczył się pacjent, (np. schorzenia układu oddechowego ma w ofercie m.in. sanatorium Kołobrzeg), ustali także datę. Kłopotem są długie kolejki oczekujących. Może mieć miejsce sytuacja, że wygaśnie termin skierowania, a chora osoba nadal nie otrzyma miejsca. Wtedy lekarz kolejny raz sprawdza, czy leczenie sanatoryjne jest nadal potrzebne - . Kolejka nie obowiązuje w przypadku kombatantów, doświadczonych dawców krwi i narządów lub weterani, którzy zostali poszkodowani. Należy wiedzieć, że taki pobyt nie jest całkowicie.


Takie dogodności posiadają jedynie dzieci i młodzież do 18 roku życia, osoby do 26 roku życia, uczące się, ludzie z dużym stopniem niepełnosprawności oraz takie, które mają rentę rodzinną. Pozostali pacjenci opłacają dojazd i pewną część kosztów za jedzenie oraz nocleg. Czas od 1 maja do 30 września jest droższy. Z sanatorium powinno się
morze
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
skorzystać nie częściej niż raz na 1,5 roku.

Wyjazdy do sanatorium może stać się niełatwym zadaniem, na pobyt czekamy naprawdę długo, w dodatku może się okazać, że skierowanie nie jest już ważne i proces wymaga powtórzenia. W dodatku za część pobytu należy zapłacić, co może oznaczać, że niektórzy po prostu nie będą w stanie sobie na to pozwolić. Sanatorium może stać się jednakże zbawienny i momentami naprawdę warto poczekać trochę dłużej. Dobre zdrowie powinno być dla nas zawsze najważniejsze i warto o nie walczyć. Zdrowie ciała to także zdrowie ducha, co naprawdę trzeba zapamiętać.