Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o siebie i chroń swoje zdrowie – umów się na wizytę do ginekologa i spytaj o histeroskopię

Jednym z niepokojących znaków alarmowych dla każdej kobiety, są nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych. Jeśli masz zbyt obfite, nieregularne miesiączki lub zdarzają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, powinnyśmy zapytać swego ginekologa o histeroskopię.

kobiece choroby
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Histeroskopia – co to takiego?
Histeroskopia to badanie ginekologiczne macicy, a dokładnie endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej ten organ .
Czynność umożliwia odkrycie ewentualnych zmian chorobowych: polipów, mięśniaków, zrostów jak również raka. Dobry ginekolog - (http://hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) może zrobić histeroskopię, gdy występuje ryzyko, że badanie USG nie wystarczy do sprecyzowania dobrej oceny stanu zdrowia.
Częstą przyczyną badania jest: podejrzenie wad w budowie macicy, perturbacje z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem, nietypowe krwawienia, opcja występowania zrostów wewnątrzmacicznych.

Jak ginekolog wykonuje badanie?
Histeroskopia polega na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego narzędzia nazywanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki temu lekarz jest w stanie sprawnie sczytać obraz z kamery i zbadać jamę macicy. Zależnie od stanu pacjentki stosuje się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną. Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może odbyć się bez uprzedniego znieczulania i badań laboratoryjnych.
Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa określa, wiąże się z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy użyciu odpowiednich mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego, usunięcie niewielkich mięśniaków czy polipów.

kobieta
Author: NANTES
Histeroskopia operacyjna jest stosowana, kiedy musimy wyeliminować duże zmiany patologiczne, na przykład liczne mięśniaki albo polipy endometrialne.
Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu i po wykonaniu wcześniejszych badań laboratoryjnych.

Gdzie można wykonać histeroskopię?
Zabieg możemy wykonać w swoim mieście. Jeżeli nie mamy zaufanego ginekologa, wystarczy, że wspomożemy się Internetem, wpisując na przykład „ginekolog Bielsko-Biała” (poznaj tutaj) i wybierzemy się na konsultację do lekarza, który najbardziej nam odpowiada. Pamiętajmy, w przypadku gdy występują u nas niepokojące objawy, szybko umówmy się do specjalisty.