Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zatroszcz się o siebie i chroń swoje zdrowie – umów się na wizytę do ginekologa i spytaj o histeroskopię

Jednym z niepokojących znaków alarmowych dla każdej kobiety, są nieprawidłowe krwawienia z dróg rodnych. Jeśli masz zbyt obfite, nieregularne miesiączki lub zdarzają u Ciebie krwawienia międzymiesiączkowe, powinnyśmy zapytać swego ginekologa o histeroskopię.
kobiece choroby
Author: Bird&Co Sp. z.o.o.
Source: Bird&Co Sp. z.o.o.
Histeroskopia – co to takiego? Histeroskopia to badanie ginekologiczne macicy, a dokładnie endometrium, czyli błony śluzowej wyściełającej ten organ . Czynność umożliwia odkrycie ewentualnych zmian chorobowych: polipów, mięśniaków, zrostów jak również raka. Dobry ginekolog - (http://hipokrates-olesnica.pl/ginekolog/) może zrobić histeroskopię, gdy występuje ryzyko, że badanie USG nie wystarczy do sprecyzowania dobrej oceny stanu zdrowia. Częstą przyczyną badania jest: podejrzenie wad w budowie macicy, perturbacje z zajściem w ciążę lub z jej donoszeniem, nietypowe krwawienia, opcja występowania zrostów wewnątrzmacicznych.Jak ginekolog wykonuje badanie? Histeroskopia polega na wprowadzeniu do macicy nowoczesnego narzędzia nazywanego histeroskopem. Urządzenie podłączone jest do monitora, dzięki temu lekarz jest w stanie sprawnie sczytać obraz z kamery i zbadać jamę macicy.

Omawiany temat z pewnością ma ciekawe informacje, ale aby zdobyć ich jeszcze większą ilość prześledź tekst, który jest niezwykle absorbujący.

Zależnie od stanu pacjentki stosuje się histeroskopię: diagnostyczną, zabiegową oraz operacyjną. Badanie diagnostyczne jest najmniej inwazyjne i może odbyć się bez uprzedniego znieczulania i badań laboratoryjnych. Histeroskopia zabiegowa, jak sam nazwa określa, wiąże się z przeprowadzaniem zabiegu, który odbywa się przy użyciu odpowiednich mikronarzędzi. Histeroskopia zabiegowa umożliwia pobranie materiału do badania histopatologicznego, usunięcie niewielkich mięśniaków czy polipów.

kobieta
Author: NANTES
Histeroskopia operacyjna jest stosowana, kiedy musimy wyeliminować duże zmiany patologiczne, na przykład liczne mięśniaki albo polipy endometrialne.
Zabieg przeprowadza się przy znieczuleniu i po wykonaniu wcześniejszych badań laboratoryjnych.

Gdzie można wykonać histeroskopię?
Zabieg możemy wykonać w swoim mieście. Jeżeli nie mamy zaufanego ginekologa, wystarczy, że wspomożemy się Internetem, wpisując na przykład „ginekolog Bielsko-Biała” (poznaj tutaj) i wybierzemy się na konsultację do lekarza, który najbardziej nam odpowiada. Pamiętajmy, w przypadku gdy występują u nas niepokojące objawy, szybko umówmy się do specjalisty.