Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jak można dziś zdrowo i trwale zrzucić dodatkowe kilogramy?

Współczesne społeczeństwo kładzie rzeczywiście bardzo duży nacisk na posiadanie szczupłej i wysportowanej sylwetki. Nie należy się z tego powodu dziwić, że sporo osób decyduje się na odchudzanie, a dużym zainteresowaniem charakteryzują się różnego rodzaju diety, które niestety nie zawsze są bezpieczne i zdrowe. Z drugiej strony jednak można obecnie mówić o epidemii otyłości. Istotny odsetek osób w społeczeństwach rozwiniętych walczy z tym problemem, który coraz częściej dotyczy też dzieci. Jak w takim razie można skutecznie pozbyć się nadprogramowych kilogramów, bez zagrożenia dla własnego zdrowia?


dieta
Author: Amelia Crook
Source: http://www.flickr.com
Przede wszystkim, gdy nie posiada się odpowiedniej wiedzy, warto odwiedzić profesjonalny gabinet dietetyczny. Dietetyk obliczy zapotrzebowanie na kalorie oraz określone składniki i na tej podstawie przygotuje bezpieczną dietę. Z reguły, pacjenci mogą także przedstawić posiadane preferencje żywieniowe, dzięki czemu oczyszczająca dieta owocowo warzywna nie jest dla nich uciążliwa, a w jadłospisie nie ma produktów, których dana osoba nie lubi. Gabinety dietetyczne istnieją dziś we wszystkich dużych miastach polski, jak chociażby łódź. Zobacz więcej na stronie:

Coraz większym zainteresowaniem cechują się również usługi dietetyków pracujących online, ponieważ w takim przypadku klient może wybrać specjalistę bez zwracania uwagi na ograniczenia przestrzenne. Wielką zaletą współpracy z doświadczonymi dietetykami jest również fakt, że zazwyczaj proponują oni opiekę w czasie trwania diety i analizowanie osiąganych efektów. Na ich podstawie stosowane są ewentualne modyfikacje. Taki kontakt z profesjonalistą jest naprawdę bardzo pomocny, z tego powodu jeżeli
dieta
Author: Bakalland
Source: Bakalland
pragnie się zawalczyć o szczupłą sylwetkę i swoje zdrowie, na pewno warto jest rozważyć skorzystanie z rad dietetyków.


W żadnym przypadku nie należy sięgać po tak zwane diety „cud”. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że nawet jeśli okażą się one owocne, niekiedy po zakończeniu diety kilogramy wracają z nawiązką, co jest powszechnie określane mianem efektu jojo. Dużo korzystniej jest chudnąć wolniej, ale zdrowo oraz trwale, więc tak ważne jest odpowiednie wychodzenie z diety. Podstawowe zasady zdrowego odżywiania się to odstawienie tłustych przekąsek, słodyczy, słodzonych napojów i jedzenie regularnych posiłków w odstępach 3 – 4 godzin.