Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Jeżeli zmagasz się z zezem, masz okazję zdecydować się na operację oraz pozbyć się zaburzeń

Zez bywa bardzo przykrą i kłopotliwą chorobą. Polega ona na nierównomiernym ułożeniu gałek ocznych, co skutkuje zarówno nieładnym mankamentem, lecz również wieloma znaczącymi nieprawidłowościami widzenia. W związku z poważnym charakterem choroby zezowej niektórym pacjentom zaleca się korektę zeza.


przejdź do strony
Author: Jimmy Baikovicius
Source: http://www.flickr.com
Korekta zeza możliwa w dowolnym wieku

Przyjęło się sądzić, że operacji zeza (zobacz poradnia leczenia zeza warszawa pod adresem www.dziegielewska.eu!) poddają się tylko młode osoby oraz maluchy, tymczasem nie okazuje się to prawdą. Operacja zeza jest przeprowadzana na pacjentach w każdym wieku i mają okazję się jej poddać także osoby dojrzałe, które przez dłuższy czas borykały się z dolegliwością zeza. Należy wspomnieć, że dzisiejsza medycyna bardzo znacząco się rozwinęła i ulepszyła, co pozwala wykorzystywać nowoczesne narzędzia w leczeniu i operowaniu zeza. Oczywiście ewentualność przeprowadzenia operacji zeza okazuje się zależna od kondycji potencjalnego pacjenta i licznych czynników. Warto pamiętać, że korekta zeza wykonywana u osób dorosłych, może skutkować podwójnym widzeniem.

Jak wygląda operacja zeza?

Operacja zeza okazuje się naprawdę poważnym zabiegiem, który wykonuje się w znieczuleniu ogólnym, czyli w narkozie. Przebieg i czas zabiegu w dużej mierze zależny jest od stopnia zaawansowania nieprawidłowości, lecz w większości przypadków trwa około godziny czasu. Operacje zeza - operacje zaza z lexum - zostają refundowane przez NFZ. W przypadku, gdy stwierdza się u sioperacje zaza z lexumć albo zauważa niepokojące symptomy u swego dziecka, należy zgłosić się do strabologa, czyli specjalisty od leczenia zeza. Lekarz przeprowadza niezbędne testy i podejmuje decyzje o potrzebie ewentualnej korekty.

Badania wzroku u okulisty
Author: iStock
Source: iStock
Nie warto zmagać się z nieprawidłowościami

W dawnych czasach chorobę zeza traktowano niezupełnie poważnie i uznawało się za mankament urody. Na szczęście obecnie to się znacząco zmieniło i choroba zezowa bywa z sukcesem leczona. Stwierdzono, że wiąże się ona z poważnymi schorzeniami oraz licznymi niedogodnościami połączonymi z widzeniem i operacja zeza pomaga podnieść komfort życia, jak również wyzbyć się kompleksów związanych z wyglądem zewnętrznym. W sytuacji, jeśli boryka się z zezem lub stwierdza taką nieprawidłowość u dziecka, warto jak najszybciej znaleźć odpowiednią klinikę i porozumieć się ze specjalistą, który rozwieje wszystkie wątpliwości, jak też zadysponuje odpowiednie leczenie.