Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Cierpisz na choroby dróg oddechowych? Zorientuj się czy lepszy dla ciebie będzie inhalator czy nebulizator

Schorzenia układu oddechowego są aktualnie coraz bardziej nagminne. Wynika to na pewno ze spotęgowania zanieczyszczeń, w głównej mierze odnośnie do ludzi, którzy zamieszkują centra miast. Na choroby może mieć również palenie papierosów, nie tylko czynne, ale też bierne, na przekór pozorom znacznie bardziej niebezpieczne dla naszych płuc.
inhalator
Author: Thomas Widmann
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy zaburzenia przybierają na sile i konieczne jest zastosowanie właściwych lekarstw, podawanych przez specjalne sprzęty rodzaju inhalatory lub nebulizatory.

Czy masz chęć poznać omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to sprawdź rekomendowany link (http://www.radom.centrumdemed.pl/aktualnosci/), a zapewne znajdziesz tego typu newsy, które okażą się niesamowicie pomocne.

Czym się różnią oraz w jaki sposób trzeba ich używać?
Inhalator polecany jest nade wszystko przy lżejszych schorzeniach, na przykład uczuleniach albo astmie nie dającej za silnych objawów. Urządzenie pozwala podać medykament z miejsca do dróg oddechowych – wystarczy przesunąć dźwigienkę, aby załadować lekarstwo, otworzyć usta wypuszczając z nich powietrze, włożyć do nich inhalator oraz biorąc głęboki wdech nacisnąć właściwy przycisk. Powinno się przytrzymać powietrze w płucach na parę sek., aby środek zdążył się osadzić, zapewniając oczekiwaną ulgę. Najlepiej sprawdzają się inhalatory kieszonkowe, które można wziąć ze sobą i do pracy, i na wycieczkę. Jeżeli choroba ma ciężki przebieg, korzystniejszy będzie nebulizator - sprawdź ofertę. To również inhalator, ale pneumatyczny bądź ciśnieniowy, który nie wymaga na pacjencie koordynacji oddechu z podaniem medykamentu. Z tej przyczyny jest dużo prostszy w użyciu i umożliwia zastosowanie go u mniejszych dzieci (czytaj więcej rehabilitacja dzieci kraków) lub u ludzi w starszym wieku, z którymi czasami niełatwo jest się porozumieć. Nebulizatory wyposażone są w ustniki czy maski, które przykłada się do ust albo szczelnie je obejmuje, a potem uruchamia urządzenie spokojnie oddychając aż do momentu całkowitego wykorzystania leku umieszczonego wcześniej w pojemniku. Po zastosowaniu należy starannie umyć wszystkie części nebulizatora, aby nie zbierały się na nim bakterie.

ciśnieniomierz
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Urządzenia medyczne potrzebne w domu to nie wyłącznie inhalatory, warto jest także wyposażyć się w Omron ciśnieniomierze, zwłaszcza jeżeli ktoś z członków twojej rodziny ma problemy z ciśnieniem. Powinno się brać takie urządzenia w każdą podróż, tym bardziej, iż w większości typów aut, w tym w Volkswagen Bora, są specjalne schowki, w jakich będą bezpieczne, a nigdy nie można być pewnym, kiedy mogą być konieczne - kliknij.