Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Na czym polega leczenie wzroku laserem? Czy jest bezpieczne? Jakie przynosi rezultaty?

Masz już dosyć okularów oraz soczewek, a wada wzroku nie pozwala komfortowo uprawiać sportu. Być może dobrym rozwiązaniem będzie laserowa korekcja wzroku. Jest to bezpieczna chirurgiczna metoda wyleczenia nadwzroczności, krótkowzroczności oraz astygmatyzmu.


wzrok
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Żeby się najlepiej przygotować do takiego zabiegu musimy wiedzieć o kilku rzeczach. Są niezbędne przed zabiegiem. Każda osoba planująca wykonać zabieg jest wstępnie kwalifikowana na wizycie konsultacyjnej przez lekarza. Ocenia on kondycję oka, przeprowadza skrupulatne badanie wzroku, wszystko po to, aby jak najlepiej dobrać zabieg do charakterystyki pacjenta. Samo leczenie wzroku z zastosowaniem lasera trwa kilkanaście minut, przy pomocy kropli znieczulających jest całkowicie bezbolesny. Rezultat operacji jest natychmiastowy. Zabieg umożliwia na trwałe wyeliminować wady wzroku nawet takich do +10 dioptrii.

Jak się zachowywać po zrobionym zabiegu? Bezpośrednio po wszystkim odczuwalne jest lekkie pieczenie, dość duża wrażliwość na światło, łzawienie. takie objawy ustępują najczęściej po kilku godzinach. Dużą zaletą tego typu metody leczenia jest bardzo szybka rekonwalescencja. Najczęściej po 2 dniach jesteśmy w stanie wrócić do pracy. Trzeba jednak pamiętać o ścisłym przestrzeganiu zaleceń. Przede wszystkim trzeba zrezygnować z pójścia na basen na 2 tygodnie. Należy również odpuścić makijaż oczy na okres około dwóch tygodni. Polecane jest też ograniczenie aktywności przed komputerem, powinniśmy także stronić od wysiłku fizycznego. Pamiętajmy koniecznie o ochronie oczu przed działaniem słońca (konieczne są więc okulary przeciwsłoneczne (http://www.rajsoczewek.pl/przeciwsloneczne/ray-ban)). Unikajmy też zadymionych oraz zakurzonych miejsc.


zbadaj wzrok
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Dzięki temu rezultaty tak przeprowadzonego zabiegu będą w najwyższym stopniu obiecujące, nie trzeba się też bać konsekwencji, jakie najbardziej często wynikają z nieprzestrzegania zaleceń pooperacyjnych. Pamiętać należy, iż laserowa korekcja wzroku to nie jest skomplikowany zabieg - , jednak oczy są bardzo wrażliwe, więc należy starać się pozwolić im odpocząć. Nie można więc narhttp://optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzrokunie postąpimy, kiedy nie zastosujemy się do wytycznych po zabiegu.