Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Zabiegi i usługi dostępne w salonie fryzjerskim

Na dzień dzisiejszy funkcja fryzjera nie ogranicza się jedynie do strzyżenia i czesania. W skład jego czynności wchodzi dużo innych czynności, związanych z pielęgnacją włosów. Jest tam dużo przyrządów, umożliwiających takich czynności, jak na przykład prostownice do włosów.
wella maska do włosów
Author: Wella
Source: http://lokikoki.pl
Zakłady fryzjerskie tradycyjnie dzielą się na damskie i męskie, choć aktualnie podział ten ulega zanikowi. Dzieje się tak gdyż nawet salony typowo dla mężczyzn nie mogą w dzisiejszych czasach ograniczać swej działalności jedynie do strzyżenia. Współczesne salony fryzjerskie są w większości przypadków dla obu płci. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zazwyczaj o wiele tańsze od damskiego, przede wszystkim z uwagi na różnice w długości włosów. Zróżnicowane akcesoria, jeszcze kilka lat temu kompletnie nieznane, stały się obowiązkowymi elementami wyposażenia. Zalicza się do nich między innymi grzebień do pasemek, który jest specjalistycznym narzędziem pomocnym w tego rodzaju koloryzacji włosów.Podcinanie włosów i czesanie Główną usługą w zakładach fryzjerskich pozostaje strzyżenie. Do tego celu przeznaczonych jest dużo rozmaitych akcesoriów. Samych nożyczek występuje kilka rodzajów, na przykład nożyczki do cieniowania fryzury. Do strzyżenia głównie męskiego wykorzystywane są różnego rodzaju maszynki do strzyżenia. Przydają się szczególnie do usuwania włosów z karku i boków głowy. Czesanie może przybierać różne formy. Może to być typowe układanie włosów po strzyżeniu, przykładowo z użyciem okrągłej szczotki. Salony fryzjerskie wykonują także fryzury na specjalne okazje. Można więc zamówić specjalne uczesanie na wesele, studniówkę czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów stosowane są rozmaite kosmetyki, zawierające na przykład argan oli (dostępny na lokikoki.pl)argan oli (dostępny na wpływający bardzo korzystnie na włosy.

Koloryzacja Farbowanie włosów popularne jest od bardzo dawna. Pozwala na pokrycie siwizny, jak również po prostu zmianę koloru włosów w zależności od upodobań. Koloryzacja u fryzjera jest zwykle o wiele trwalsza i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana samodzielnie. Fryzjerzy dysponują szeroką gamą środków do takich czynności, jak na przykład z serii Goldwell Colorance. Środków tego rodzaju na rynku jest bardzo dużo, tak samo jak znaczna jest ilość firm zajmujących się produkcją. Do znanych marek tego typu środków zalicza się te z serii Wella Touch.