Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

W jaki sposób opiekować się osobą starszą? Jakie działania podjąć, żeby czuła się ona dobrze?

Żeby w optymalny sposób wspierać osobę w podeszłym wieku oraz poprawiać jakość jej życia każdego dnia, pomagając w codziennych czynnościach i zachęcając ją do aktywności fizycznej, trzeba zachować równowagę między czynnościami pielęgnacyjnymi a swoim życiem. Dobre jest również zapoznanie się z zasadami dotyczącymi opieki nad seniorami. Opiekowanie się osobą w podeszłym wieku z pewnością do łatwych nie należy, jednakże, jeżeli zapamiętamy parę ważnych reguł na pewno poradzimy sobie z tymi powinnościami.

pacjent
Author: Counselman Collection
Source: http://www.flickr.com
Co ważne, trzeba zaplanować każdy dzień. W ten sposób ustalony harmonogram sprawi, że łatwo poczujemy kontrolę nad swoimi działaniami. Warto zapisywać czynności, jakie wykonuje się samemu, a te które z pomocą innej osoby. Precyzyjny oraz rozpisany plan działań jest bardzo pomocny, kiedy pod twoją nieobecność tą samą osobę zajmuje się ktoś inny. Pamiętać należy, by wesprzeć starszą osobę, lecz nie robić za nią wszystkich czynności. Jeśli zdrowie tej osoby umożliwia wykonywanie drobnych czynności domowych, to opłaca dodatkowo zachęcać, żeby była w stanie je wykonywać. Zachowywanie sprawności fizycznej jest bardzo istotne dla samopoczucia osób starszych. Istotne, żeby zachęcać naszych podopiecznych do ruchu. W podeszłym wieku nazbyt intensywny trening jest nie wskazany, jednak spacery są jak najbardziej polecane. Można również skorzystać z zawodowej pielęgniarki (kliknij aby przeczytać)Jeśli twój podopieczny unika aktywności przez nietrzymanie moczu, to łagodnie oraz umiejętnie namów na skorzystanie z produktów, pochłaniających wilgoć. Obecnie można kupić wkładki urologiczne oraz majtki chłonne, które dobrze pochłaniają mocz, iż nawet przy średnim czy bardziej ciężkim tego typu schorzeniu umożliwiają prowadzenie aktywnego trybu życia.

Jeśli masz ochotę zbadać sprawę, poznaj nasz kolejny wpis, w którym czeka na Ciebie istotna treść. Rozwieje ona wszystkie Twoje wątpliwości.

Być może jednak niektórzy nie czują się na siłach, by opiekować się taką osobą. Wtedy dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych usług, jak usługi pielęgniarskie(sprawdź pielęgniarka z Holistic Care). Wtedy możemy być pewni, że oddajemy bliską nam osobę w odpowiednie ręce. Często, pomoc taka może się ograniczać jedynie do podstawowej pomocy pielęgniarskiej w ciągu dnia. Takie działania mogą pomóc nam w dużym stopniu, umożliwiając pogodzenie własnego życia zawodowego z opiekowaniem się osobą starszą.