Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Kiedy powinno się pójść do okulisty oraz w jaki sposób wygląda badanie wzroku?

Osoby dorosłe pewno powinny realizować badania kontrolne co najmniej raz na dwa lata. Szczególnie po 40 roku życia badania takie są wprost zalecane, albowiem właśnie wtenczas wzrasta zagrożenie chorób oczu, takich jak na przykład jaskra czy też zwyrodnienie plamki. Takie choroby zdołają prowadzić nawet do całkowitej utraty wzroku.Do okulisty powinno iść też wówczas, podczas gdy spostrzegamy bóle czy też zmęczenie oczu.


badanie u okulisty
Author: MilitaryHealth
Source: http://www.flickr.com
Niekiedy zdoła to być przyczyną za długiej pracy przy ekranie komputera, złego czy zbyt silnego oświetlenia, jednakże czasem bóle oczu mogą być wywołane poprzez choroby. Takich zwiastunów nie trzeba więc bagatelizować. Podczas wizyty u okulisty, medyk bezspornie zapyta nas o jej przyczynę, i także ewentualną wadę wzroku. Mało tego zdoła zapytać również o to czy w naszej rodzinie nie zachodziły jakieś choroby oczu (genetyczne), takie jak przykładowo zaćma. Okuliści w Toruniu wykonują przeróżne rodzaje badań, jednym z nich jest sprawdzian pola widzenia. W czasie tego badania pacjent jednym okiem ogląda poruszający się punkt świetlny i daje znak, kiedy punkt ten jest dla niego widoczny.


okulista
Author: Ken Teegardin
Source: http://www.flickr.com
Badanie to zdoła wykryć takie choroby, jak przykładowo odklejenie siatkówki albo jaskrę. Mało tego Toruń optyk przeprowadzi także zbadanie przedmiotowe. W toku badania przedmiotowego, okulista zbada ruchliwość gałek ocznych, oczodoły, powieki i skontroluje ostrość wzroku. Do badania tego najczęściej użytkuje się komputerowe badanie wzroku czy też tablice Snellena, na której mieszczą się litery bądź obrazki o rozmaitej wielkości (optyk w Toruniu). W trakcie kontrolnej wizyty u okulisty można spodziewać się również badania przedniego odcinka oka. Doktor oszacuje rogówkę, soczewkę, ciało rzęskowe i tęczówkę za pomocą lampy szczelinowej, to znaczy biomikroskopu. Okulista może także wykonać badanie tylnego odcinka oka za pomocą wziernika okulistycznego. Badanie to na ogół robi się po rozszerzeniu źrenicy oka.