Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2394 of /var/www/vhosts/matercare.pl/includes/menu.inc).

Lampa na komary to istotny element wyposażenia pomieszczeń w mieszkaniach i przestrzeni publicznej

Naukowcy informują, iż sposób odbierania świata nie wynika tylko z obserwacji dokonywanej jedynie zmysłem wzroku. Będąc istotami z wachlarzem zmysłów percypujemy świat wszystkimi możliwymi kanałami.


Eksperci pokazują, iż wielki wpływ na ludzkie samopoczucie, zdrowie oraz zachowanie mają aromaty. Konekcje te dostrzeżono już w starożytności, budując odrębną dziedzinę medycyny nazywaną aromaterapią.
Aromaterapia zna wiele zapachów, które wpływają na ludzi w określony i ścisły sposób. Mając tę wiedzę możemy przeciwdziałać licznym stanom chorobowym, infekcjom oraz po porostu polepszyć swoje samopoczucie.
zapach cytrynowy
Source: pixabay
Nie musimy sięgać po drogie preparaty zapachowe. Wiele ziół wykorzystywanych codziennie w domach poza walorami smakowymi może wykazywać właściwości dobre dla naszego zdrowia lub odstraszają insekty wykazując działanie prawie tak skuteczne jak lampa na komary. Przekonaj się - lampy owadobójcze Fantastycznym przykładem może być cynamon, którego aromat zwiększa czujność, bazylia, która wspomaga koncentrację, cytryna przez zwiększanie wydajność w pracy lub mięta, która ma korzystny wpływ na drogi oddechowe.


Zapachy odnajdują swoje zastosowanie także w przestrzeni publicznej, co sugerują na przykład popularne odświeżacze powietrza(zobacz dezynfekcja wentylacji) w szaletach publicznych. Chcesz dowiedzieć się więcej? Zobacz więcej.
Praktykowanie aromaterapii jest ponadto świetną alternatywą dla tradycyjnych metod leczenia. Borykając się z kiepskim samopoczuciem zamiast wydawać pieniądze na środki na depresję warto nabyć modne kompozycje zapachowe. Nie tylko wypełnią przestrzeń cudowną wonią, ale też korzystnie wpłyną na nasze zadowolenie z życia, wprowadzając w dobry nastrój.